MAGAZİN -- 7 Eylül 2016

Efes Festivali Yoğun İlgi Gördü

Magazinizmir
İzmir’in Selçuk ilçesinde, bu yıl 47. kez düzenlenen Selçuk Efes Festivali ilk günden büyük ilgi gördü.

Bu yıl 6-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve sanat ağırlıklı yerli yöresel ürünlerin tanıtıldığı 47. Selçuk Efes Festivali, ilk günden yoğun ilgi gördü. Beraberindeki meclis üyeleri ile birlikte festivalde yer alan stantları gezen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, 47.'ncisi düzenlenen festivalin bu yıl biraz daha eğlenceden uzaklaşarak daha çok sanat ağırlıklı bir festival öngördüklerini kaydetti.

El sanatları ve yerel ürünleri tek tek inceleyen Başkan Bakıcı, "Tüm stantlarımızı gezdik ve her şey çok güzel. En önemlisi de insanlarımız çok mutlu" dedi. Festival süresince güzel bir süreç yaşanacağına inandığını kaydeden Başkan Bakıcı, "Burada birçok el sanatlarının, farklı sanat dallarının sergilendiğini gördük. Kütahya, Urla, Seferihisar, Aydın ve Gaziantep gibi birçok yöreden sanatçılar var burada. Onların yaptıkları güzel eserler sergileniyor.

Bu yılki festivalimizin oldukça anlamlı olduğunu düşünüyorum; çünkü her yöreden çeşitli sanat dallarının Selçuk Efes Festivalinde buluşmasını sağlayıp, kardeşlik ilişkilerimizi de geliştirmiş oluyoruz" dedi.

Öte yandan 47. Selçuk Efes Festivali Kapsamında Selçuk-Efes Kent Belleğinde açılan ,'Geleceğe Umutla Bakan Çocuklar' konulu resim sergisi büyük beğeni topladı. Selçuk Belediyesi'nin yaz okulları çerçevesinde resim kursuna katılan 33 öğrenci, birbirinden güzel ve başarılı resimlerini sergiledi. Resim Eğitmeni Mürüvet Kayabay Şafak öncülüğünde verilen iki aylık resim kursunu tamamlayan öğrencilere sertifikalarını da Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Çırak verdi.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN