MAGAZİN -- 30 Haziran 2016

Çocuklara Yaz Okulu Açıldı

Magazinizmir
Konak Belediyesi tatile giren çocuklar için bu yaz da birbirinden eğlenceli ve öğretici yaz okulları hazırladı.

Çocukların boş zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmelerine ve arkadaşlarıyla bir araya gelerek sosyalleşmelerine fırsat tanıyan belediyenin ücretsiz yaz okulları bu yıl kültür ve spor merkezlerinin yanı sıra semt merkezlerinde de açılacak.

Geçtiğimiz hafta karne heyecanı yaşayan öğrenciler, soluğu Konak Belediyesi'nin yaz okullarında alıyor. Belediyenin Spor Müdürlüğü'ne bağlı merkezlerde futbol, jimnastik, tekvando, judo ve atletizm branşlarında kayıtlar devam ederken, Kültür Müdürlüğü'ne bağlı merkezlerde de yaz okulu hazırlıkları tamamlandı. 29 Haziran tarihine kadar kayıt başvurusu kabul edecek olan kültür merkezlerinde düşünce eğitimi, oyunlar ve fiziki etkinlikler, eğlenceli matematik, güneş sistemi ve gökyüzü, drama ile resim, müzik ve farkındalık atölyeleri yer alacak.

Semt Merkezleri Okul Olacak

Bu yıl yaz okulları sadece kültür ve spor merkezlerinde değil semt merkezlerinde de açılacak. Konak Belediyesi’nin Gültepe ve Basmane Semt Merkezleri yaz boyunca ilk ve ortaokul öğrencilerini ağırlayacak. Öte yandan Konak Belediyesi bu yaz sadece çocukları değil anne ve babaları da düşündü. Ebeveynler için yaz boyunca, çocukları istismardan koruma yolları, etkili ve doğru iletişim, bağımlılıktan koruma yöntemleri ve çocuk eğitimi gibi konularda eğitici seminerler düzenlenecek.

Çocuklarını yaz okuluna göndermek isteyen anne ve babalar Konak Belediyesi’nin resmi web sitesinden veya kültür merkezlerinde açılacak kurslar için 0232 422 52 36; spor merkezlerinde açılacak kurslar için 0 232 482 10 39; Basmane Semt Merkezi'nde açılacak kurslar için 0 232 445 93 79 ve Gültepe Semt Merkezi'nde açılacak kurslar için 0 232 433 25 77 numaralı telefonları arayarak detaylı bilgi alabilir. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN