HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 15 Aralık 2017

Çamlaraltı Koleji Öğrencilerinden Teknoloji Bağımlılığına Karşı Renkli Hobiler

Magazinizmir
Geçtiğimiz yıl ilk kez katıldıkları Destination İmagination organizasyonundan ödülle dönen İzmir Özel Çamlaraltı Koleji öğrencileri bu sene de hayata geçirdikleri projelerle iddialı.

İzmir Özel Çamlaraltı Koleji öğrencileri, Amerika’da gerçekleşecek Destination Imagination yarışmasının Kuşadası elemeleri için sosyal sorumluluk alanında geliştirdikleri projelerde ürettikleri ürünleri satmak amacıyla kermes düzenledi. Kermesten elde edilen gelir Yüzbaşı Şerafettin İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilere görsel sanatlar ve beden eğitimi dersi ihtiyaçlarının karşılanması için harcanılacak. "Teknoloji hayatınızı griye boyamasın, hobiler hayatımıza renk katsın" sloganıyla yola çıkan öğrenciler, projeler boyunca düzenledikleri çalışmalarla okul arkadaşlarına birçok yeni aktivite öğreterek gereksiz internet kullanımının azaltılmasını sağlayıp, ihtiyaç sahibi bir okula da destek vermenin mutluluğunu yaşadı.

Düzenledikleri çalışmaların amacının çocukları teknoloji bağımlılığından bir nebze uzak tutarak farklı hobiler edinmelerini ve kolektif çalışma kültürü kazanmalarını sağlamak olduğunu dile getiren İzmir Özel Çamlaraltı Koleji Fen Öğretmeni Esin Akoğlu, dönem başından bu yana kulüp olarak çok sayıda etkinliğe imza attıklarını belirtti. Çocukları git gide saran teknoloji bağımlılığıyla mücadele etmek ve çocuklara beraber çalışma kültürünü aşılamak amacıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini bildiren Akoğlu, "Turnuva için ortaokul ve lise öğrencilerinin kulüp etkinliklerinde, yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde çalışabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma ve problem çözme becerileri kazandırılması amaçlanmakta. Bu amaçla sosyal sorumluluk alanında turnuvaya katılacak öğrenciler; tiyatro, mimari, doğaçlama, bilim veya teknik odaklı bir takım yarışması üzerinde çalışarak üretimde bulunuyorlar. 14 Ortaokul 7 lise öğrencisinden oluşan Destination Imagination kulübü, ben ve diğer öğretmenler Tuğçe Taylan ve Aylin Yılmaz önderliğinde teknoloji bağımlılığından kurtulmak için hazırladıkları proje çalışmalarında okul arkadaşlarına farklı hobi çalışmaları ve sportif faaliyetler öğrettiler" diye konuştu.

Önce Kuşadası Ardından Amerika

Destination İmagination kapsamında önümüzdeki günlerde ilk olarak Kuşadası'nda bir yarışmaya katılacaklarını, ardından da Amerika'daki organizasyonda yer alacaklarını açıklayan Akoğlu "Kuşadası'ndaki organizasyona Türkiye'nin çeşitli illerinden 300 kulüp katılacak. Biz de Çamlaraltı Koleji olarak yerimizi alacağız. Düzenledikleri başarılı kermesten dolayı öğrencilerimize ve okul aile birliğine teşekkür ediyoruz" dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN