MAGAZİN -- 25 Ekim 2017

Büyük Efes Sanat İki Özel Sergi İle Sezona Merhaba Dedi

Magazinizmir
Swissôtel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat, sezona tüm sanat severler için özenle hazırladıkları iki farklı ve özel sergiye ev sahipiliği yaparak "Merhaba" dedi.

1. Sanatuar projesi kapsamında "İki Kuşak Bir Adada IV"
2. Lobi Vitrin sergisi kapsamında Gülperin Sertdemir’in "Altından Anadolu İzleri" Resim ve Özel Tasarım Takı Sergisi

Büyük Efes Sanat devam ettirmekte olduğu sanat projelerinden, geçen yıl üçüncüsünü 9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi ile gerçekleştirdikleri "Sanatuar" sergisinin dördüncüsünü 26 Kasım’a kadar Swissôtel’in Kordon salonunda sanat severlerin beğenisine sunuyor.Büyük Efes Sanat Yöneticisi Meriç Aktaş Ateş serginin açılış kokteylinde; bu proje kapsamında her yıl çeşitli üniversitelerin Güzel SanatlarFakültesi’nden sanatçıların eserlerine ev sahipliği yaptıklarını, bu yıl Yeditepe Üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi’ni ağırladıklarını belirtti ve Plastik Sanatlar Bölümü hoca ve asistanlarının eserlerine ev sahipliği yapacaklarını ekledi. Bir "serge serisi"ni teliğini taşıyan "İki Kuşak Bir Adada IV", dördüncüsü gerçekleşen Sanatuar projesi; usta çırak ilişkisinin önemini ortaya koymayı hedefliyor. Prof Dr.Zahit Büyük işliyen, Prof.Dr.Ergin İnan, Doç. Teymur Rzayev, Gülveli Kaya, Bahar Artan Oskay, Filiz Piyale, Cem Onat, Yağızhan Çalışkan ve Yrd. Doc. Hakan Özer’in eserleri 26 Kasım’a kadar otelin Kordon salonlarında sanatseverleri bekliyor.

Büyük Efes Sanat Yöneticisi Meriç Aktaş Ateş Santuar sergisinin açılış kokteylinde, 2016 senesinde ilk olarak Yücel Kale’nin “ArtBag” sergisi ile başlayan Swissôtel Lobi Vitrin Sergileri’nin; 2017’de Gülperin Serdemir’in "Altından Anadolu İzleri" isimli sergisi ile devam ettiğini de sözlerine ekledi. Ressam Gülperin Sertdemir; resim ve özel tasarım takılardan oluşan bu özel sergisinin amacının varolan Anadolu Kültürüne yeni bir üslup, yeni bir anlam kazandırmak olduğunu vurguladı.Sertdemir’in “Altından Anadolu İzleri” Resim ve Özel Tasarım Takı Sergisi, 26 Kasım’a kadar otelin lobisinde sanatseverler ile buluşacak.

 

Sergiler ve rehberli Büyük Efes sanat koleksiyonu gezisi için: (232) 414 5176 www.buyukefessanat.com


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN