MAGAZİN -- 17 Ekim 2016

Beyaz Turnuva'da Muhteşem Final

Magazinizmir
Küçük Kulüp Karışık Çiftler Tenis Turnuvası Beyaz Turnuva, yetişkinler ve minikler final maçlarının ardından yapılan ödül töreni ve final kokteyli ile sonuçlandı.

Bu yıl 24'üncüsünün düzenlendiği gelenekselleşen turnuvada tenisçiler, 10 gün boyunca beyaz spor giysileri ile maçlara katıldı. İzmir'in en geniş katılımlı karışık çiftler turnuvası unvanına sahip turnuvanın final maçını dünyanın en prestijli tenis turnuvası Wimbledon'da Federer, Djkovic, Serena Williams gibi dünya sıralamasında ilk 10'da yer alan tenisçilerin karşılaşmaların oynandığı merkez kortta hakemlik yapan ilk ve tek Türk hakem Mutlu Yücebaş yönetti.

Turnuvanın finalinde açık kategoride Janet Doğru-Hüsnü Hatipoğlu çifti, Beste-Beytullah Aldemir çiftini 6/4 7/5'lik skorla yenerek birincilik kupasını kaldırdı. Turnuvanın minikler kategorisine katılan küçük tenisçiler performanslarıyla göz doldururken, bu yılın birincileri Duru Söke-Bora Bakıcı oldu. Ceylin İpek-Arda Kemal Karakaş ise ikinciliğe hak kazandı. Dereceye giren tenisçilere kupalarını Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik ve yönetim kurulu üyeleri takdim etti.

Finalistler kupanın yanı sıra Point Bornova Vakko'nun ve Synevo Laboratuvarları'nın özel hediyelerine de sahip oldu. Ayrıca turnuva sponsorları Can Grup Life & Risk Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Can, Synevo Laboratuvarları Medikal Direktörü Zümrüt Algan'a ve Hakem Mutlu Yücebaş'a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Dünya Standartlarında

Ödül töreninde konuşma yapan Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik şunları söyledi; "Kortlarımızı bu senenin başında Roland Garros ayarında antuka toprak korta çevirdik. Üyelerimiz ve turnuva katılımcılarımdan oldukça olumlu tepkiler alıyoruz. Kortlarımız Türkiye'nin sayılı kortlarından biri haline geldi. Şimdi ise uluslararası başarılara imza atmış aslen İzmirli Mutlu Yücebaş'ı kortlarımızda görmek bizi oldukça mutlu etti. Dünya standartlarında yenilenen kortlarımıza da bu yakışırdı diye düşünüyorum. Kulüp yönetimi olarak her zaman daha iyiye ve güzele doğru çalışmaktayız. Yeniliklerimiz devam edecek."
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN