MAGAZİN -- 5 Ağustos 2017

Bazen'de "Gökten Üç Elma Düşmüyor"

Magazinizmir
Bazen Alaçatı, bu yaz da Alaçatı'nın nabzını tutmaya devam ediyor.

Bu sezon yeni taşındığı Hacımemiş Dutlu Meydan'daki tarihi Alaçatı konağı'nın bahçesinde çok özel davet ve söyleşilere ev sahipliği yapıyor. "BazenAlaçatı" söyleşilerinin bu haftaki konuğu Arkas Kurumsal İlişkiler Direktörü Berna Kumaş Sipahi oldu. Sipahi’nin Doğan Kitap’tan çıkan "GöktenÜç Elma Düşmüyor" isimli romanını imzalatmak isteyen okurları, Bazen Alaçatı’nın arka bahçesinde buluştu. Keyifli ve samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen söyleşide Berna Kumaş Sipahi kitabın doğuş hikayesini okuyucularıyla paylaşırken yaşama dair mesajlar verdi.

"Bazen Alaçatı" söyleşileri yaz sezonu boyunca Şah Yaycı, Aret Vartanyan, Berna Kumaş Sipahi, Dr. Levent Buda, Nevşah Karamehmet gibi isimleri konuk etmeye devam ediyor. Bazen Alaçatı’nın kurucusu Banu Maga "Biz Alaçatı’ya gönül verenler, Alaçatı'nın sadece gece hayatı ile değil, iyi ve kaliteli yaşama dair sanat, spor, sağlık ve kültürle anılması için konusunda uzman bir çok yazar, şef ve sanatçıya ev sahipliği yapmaya ve Alaçatı’nın dünyanın sayılı merkezlerinden biri olması için uğraşmaya devam edeceğiz. " dedi. Her Salı, Sedef Akalın ve M.Tevfik Urgancıoğlu tarafından sahnelenen KADIN ve ADAM adlı tiyatro oyununa da ev sahipliği yapan Banu Maga "Alaçatı'da kültürel etkinlikler yapmaya devam edeceğiz" dedi.

"BazenAlaçatı", Hacımemiş Mahallesi’ndeki tarihi mekanında farklı marka ve tasarımcılara tüm ürünlerini tanıtma olanağı sunuyor. Bazen'in bir bölümü ise resim ve heykel sanatçılarına ayrılmış. Özel ve hikayesi olan tasarımlar bu sezon, “Bazen Alaçatı'da bir araya gelerek yeni tasarımcılara ve koleksiyonlara ilham kaynağı oluyor. Bu ay ise mekanda Gökçen Adıgüzel'in yarattığı "Primitif Art & Design" markasının etnik eşyalarının 2-6 Temmuz günleri arasında GizemTatlıcı'nın ev sahipliğinde tanıtımı gerçekleşiyor.

Bazen'nin bir de süprizi var; begonvillerle kaplı, doğallığı bozulmadan dekore edilmiş gizli arka bahçesinde, Alaçatı'nın kalabalığından uzak, uzun masalarda keyifli sohbetler ve kaliteli müzik eşliğinde özel menüler, kokteyller, gün boyu ev yapımı lezzetler, pastalar ve nefis kahve çeşitleri yaz boyunca Alaçatı müdavimlerini bekliyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN