MAGAZİN -- 1 Ağustos 2016

Aşçı Milli Takımına Kılıç Desteği

Magazinizmir
İKA / Dünya Aşçılar Olimpiyatı’nda 3’ncü kez yarışacak olan Türkiye Lezzet Hareketi’nin aşçıları, 2008 ve 2012 Olimpiyatları’nda 1 altın, 4 gümüş, 12 bronz madalyanın yanına Kılıç’ın birbirinden güzel ürünleriyle hazırlayacakları yemeklerle yenilerini ekleyecek.

Dünya'nın en ünlü cuisine, art ve pastry şefleri ile otel, restoran, catering firmaları ve tedarikçilerinin 4 yılda bir buluştuğu IKA/ Dünya Aşçılar Olimpiyatı’na "Türkiye sularında yetiştirilen balıklar" temasıyla katılacak olan Türkiye Lezzet Hareketi’nin aşçıları, Kılıç Deniz, tarafından temin edilen deniz ürünlerini muhteşem tatlara dönüştürecek.

Almanya’nın Erfurt şehrinde 22 – 25 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Aşçılar Olimpiyatı’na bu yıl ilk defa Avrupalı ve Türk aşçılarla birlikte katılacak olan Türkiye Lezzet Hareketi’nin üyeleri, "Euroturk Chefs Culinary Team” olarak Türkiye’nin balıklarıyla hazırlayacakları yarışma mönüleri ve eserlerini düzenlenen tadım toplantısıyla sergiledi.

Türkiye İçin İyi Bir Şans

Organizasyonu yıllardan bu yana sürdürdükleri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gördüklerini ifade eden Kılıç Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, yarışma sayesinde Türk gastronomisini ve su ürünleri sektörünü dünyaya tüm bileşenleriyle tanıtma fırsatı bulacaklarını söyledi.

Kılıç Kalitesiyle Aşçıların Yetenekleri Birleşecek

'Türkiye Sularında Yetiştirilen Balıklar' temasıyla yarışmaya katılacak olan Türk aşçılarına güvendiklerini belirten Kızıltan, "İyi yemek, iyi malzemelerle yapılır. Yüksek kalite standardında hazırlanarak tüketiciye ulaşan Kılıç deniz ürünlerinin birbirinden yetenekli aşçılarının elinde birer şahesere dönüşeceğine inanıyoruz. Tüm aşçılarımıza şimdiden başarılar diliyoruz" diye konuştu.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN