MAGAZİN -- 5 Ağustos 2016

Artık Kedinizi, Köpeğinizi de Tatile Götürebilirsiniz

Magazinizmir
Geçtiğimiz sezon Alaçatı’da faaliyete geçen Nea Garden Hotel, evcil hayvan sahiplerinin gözdesi oldu.

Alaçatı’da evcil hayvan kabul eden otel eksikliğini fark eden deneyimli Turizimciler tarafından açılan Nea Garden Hotel kısa sürede bölgenin gözde otellerinden biri oldu.

Alaçatı’nın çam kokusuyla dolu en yeşil bölgesi Çamlıkyol’da, dünyaca ünlü Ilıca Plajı’na yürüyüş mesafesinde olan Nea Garden Hotel 50 metrekarelik, tamamı suit olan odalarıyla da farklı bir tatil deneyimi sunuyor. Alaçatı’da birçok butik otel olduğunu ancak birçoğunun evcil hayvan kabul etmediğini hatırlatan otelin işletmecisi İlkay Özdilek, "Evcil hayvan sahiplerinin Alaçatı’da tatil yapma imkanlarının kısıtlı olduğunu fark ettik. Ve bu düşünceden yola çıkarak Nea Garden Hotel’i evcil hayvan kabul edilebilir bir konseptle konumlandırdık. Misafirlerimiz evlerinde besledikleri evcil hayvanlarıyla birlikte gelip gönül rahatlığıyla tatillerini geçirebilirler" dedi.

Ayrıca çocuklu ailelerin yazlık konforundan daha da ötesini bulabilecekleri şekilde dizayn edilmiş süit dairelerin yanı sıra Çocuk Yüzme Havuzu, Çocuk Oyun Parkı ve Çocuk Menüleriyle de büyük bir açığı kapattıklarının da altını çiziyorlar.
Her biri toplamda 50 metrekare olan ve içlerinde bir yatak odası, salon, teras-balkon ve banyo bulunan odaların geniş aileler için de konforlu konaklama sunduğunu dile getiren Özdilek, "Nea Garden olarak uzun dönem konaklamalarda da tercih ediliyoruz. Uzun süreli tatil programı yapan kişiler yazlık kiralamaktansa bizi tercih ediyorlar. Uzun süreli kiralama yapan hem yurtiçinden hem de yurtdışından misafirlerimiz bulunuyor" diye konuştu.

Yüzme havuzu, 2000 metrekarelik yeşil alanı, A La Carte restoranı ve hizmet anlayışıyla butik otel anlayışına yeni bir boyut kazandırdıklarını anlatan Özdilek, A La Carte restoranın otelde konaklamayan müşterilere de hizmet verdiğini, Nea Garden Hotel’in muhteşem menüsünü tatmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu söyledi.

İlkay Özdilek, Alaçatı’nın en güzel dönemi olan Eylül ayına denk gelen Kurban Bayramı tatili için de konuklarına özel bir sürpriz hazırladıklarını dile getirirerek, "Bu iş bir ekip işi ve en önemlisi biz Nea Garden Hotel ailesi olarak, konuk ağırlamayı büyüklerimizden öğrendik, burada da sadece bunu yapıyoruz" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN