HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Temmuz 2016

Antalyalılar'dan Hastane Yardımı

Magazinizmir
Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği, yılda dört sefer gerçekleştirilen geleneksel buluşmalarından olan yemekte biraraya geldi.

Her toplantısında elde edilen geliri Antalyalı öğrencilere burs veya kamu hizmetine bağış olarak kullanan Antalyalılar, Akseki Devlet Hastanesi’nin ihtiyaçlarını gidermek için kolları sıvadı.

1999 yılında aktif olarak çalışmaya başlayan Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği üyeler arası dostluk ve dayanışmayı güçlendirmenin yanısıra düzenlediği etkinliklerle yüksek öğrenimine İzmir’de devam eden Antalyalı öğrencilere de maddi ve manevi destek sağlıyor.

Öğrencilerin sosyal sorunlarının yanısıra yurt ve burs ihtiyaçlarının da çözümünü sağlıyor. Bahara Merhaba toplantısında 50 öğrenciye de burs sağlayan dernek, bu kez kamu yararı için kolları sıvadı. Her organizasyonu dernek üyesi bir arkadaşlarının üstlendiğini söyleyen Dernek Başkanı Prof.Dr. İsa Durmaz, öğrencilere burs ve yurt sağlamanın yanısıra toplumsal konulara faydalı olmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek “Birlikten güç doğar sloganıyla hem üniversite eğitimlerine bölgemizde devam eden arkadaşlarımıza hem de kamu yararına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Daha önce iki adet diyaliz makinesi gönderdiğimiz Akseki Devlet Hastanesi’nin Anestezi Cihazı, EKG Cihazı, Dijital Terazi, Defibilatör, Otoskop Oftulmaskop, Traskop Küvezi ve Server (Sunucu) gibi ihtiyaçlarını tamamlamaya çalışacağız. Bir hastane var ama imkansızlıktan ameliyat yapamıyor. Bunlara duyarsız kalamayız" dedi. Gelecekte güzel şeyler başarmanın gururunu hep birlikte yaşamak istediklerini ifade eden Başkan Prof. Dr. İsa Durmaz, "Geleceğimiz olan gençlerin yetişmesini amaçlayan ve kalıcı eserler bırakmaya çalışan, bir toplum örgütüyüz" şeklinde konuştu.

 

 

HABER: Mesut Varlık

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN