MAGAZİN -- 2 Haziran 2016

Antalyalılar Havagazı'nda Kenetlendi

Magazinizmir
Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği geleneksel buluşmalarından olan 'Baharı Karşılarken' yemeğinde biraraya gelerek birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergiledi.

1999 yılında aktif olarak çalışmaya başlayan sivil toplum örgütü olan Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği üyeler arası dostluk ve dayanışmayı güçlendirmenin yanısıra düzenlediği etkinliklerle yüksek öğrenimine İzmir’de devam eden Antalyalı öğrencilere de maddi ve manevi destek sağlıyor.

Öğrencilerin sosyal sorunlarının yanında yurt ve burs ihtiyaçlarının da çözümünü sağlamaya çalışıyor. Bu yıl içerisinde bir çok öğrencinin yurt ihtiyacına cevap veren Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği, 30 öğrenciye de burs sağladı. "Antalya’nın kültürünü, tarihini, doğal güzelliklerini tanıtmak ve yaşadığımız kent İzmirimiz’in güzelliğine katkıda bulunmayı amaç edindik” açıklamasında bulunan Başkan İsa Durmaz, "Mevlana’nın dediği gibi dünyada kalıcı bir eser bırakmaya çalışan, geleceğimiz olan gençlerin yetişmesini amaçlayan bir toplum örgütüyüz. Dilerim gelecekte güzel şeyler başarmanın onurunu duyarız" dedi.

Gecede uçak biletleri dahil tüm masrafları karşılayan ve Kıbrıs Merit Otel’de dört günlük tatil hediyesi veren Dasif İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adil Eroğlu’na ve Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. İsa Durmaz’a plaket verildi. Eroğlu Ailesi’nin destekleri ile bir gecede 50 öğrenciye burs olanağı sağlandı. Geceye katılan bayan konuklara birer adet gül hediye edildi.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN