MAGAZİN -- 22 Haziran 2016

5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Finalistleri Belli Oldu!

Magazinizmir
Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin katkılarıyla, Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl 5.si düzenlenen DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının ön elemesi yapıldı.

Türkiye'nin farklı illerinden ve farklı okullardan mezun 58 yarışmacının 232 tasarımı ile başvuruda bulunduğu yarışmanın ön elemesi, 17 Haziran 2016 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'nde gerçekleştirildi.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir Serdar MUTLUBAŞ, Osman UĞURLU, Yarışma koçları Tasarımcı Vildan ÇAPUTÇU ve Mukaddes BAŞKAYA, Yarışmanın Creative Directorü Gül AĞIŞ ve Arge Eğitim ve Organizasyon Şube Müdürü Şadiye BAYKENT'den oluşan jüri üyeleri, finalistlerin birbirinden başarılı tasarımları arasında seçim yapmakta zorlandılar.

Finale kalan 10 isim şöyle;

Rumuz Adı Soyadı
RAVEN VON BLACK - Çiğdem KÜÇÜK
GİZ Hatice - Kübra ÇİÇEK
MÜNHANİ - Necla Candan TULĞA
VENICE - Süleyman Emir KIRMIZI
DNZ001-2-3-4 - Ayşe CAN
HODAN - Ayfer ÖZTÜRK
GALİA - Cemre EREN
KARDEŞ'İN MİRASI - Kadir Yıldız
SPIRIT OF ANATOLIA - Emre PAKEL
XOXO - Burak DAHAN

 


DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU ön elemeden sonra yaptığı açıklamada, her geçen yıl daha profesyonel koleksiyonlarla başvuruların yapıldığını belirterek, bunun Türkiye'de tasarıma ve inovasyona verilen önem ve hızlı bir gelişmenin göstergesi olduğunu, yarışma ile genç tasarımcıların teşvik edilerek, sektörel rekabet gücünün artırılması ve uluslararası pazarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımlarının ortaya çıkarılmasını amaçladıklarını söyledi. DENİB'in düzenlediği Tasarım Yarışmasının önümüzdeki yıllarda hem sektöre hem de tasarımcılara önemli faydalar sağlamaya devam edeceğinin altını çizdi.

Bu seneki yarışmanın Creative Directorlüğünü yapan Tasarımcı Gül AĞIŞ ise, bu ve benzeri birçok yarışmada tasarımcılara danışmanlık yaptığını ifade etti. Ayrıca, tasarım ve modada farkındalığın Anadolu'da da yaygınlaşması adına bu yarışmaya ayrı bir önem atfettiğini sözlerine ekledi.
TECH ANATOLIA temasıyla düzenlenen yarışmaya ilişkin bundan sonraki süreçte, finale kalan adayların katılımıyla 24 Haziran 2016 tarihinde Finalist Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilecek.
Eylül ayında gerçekleştirilecek Final gecesinde dereceye giren finalistlerin ödülleri :

Birincilik ödülü : 10.000 TL
İkincilik ödülü : 7.000 TL
Üçüncülük ödülü : 5.000 TL
Jüri Özel Ödülü : 3.000 TL
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN