KÜLTÜR & SANAT -- 26 Mayıs 2016

Yılın En Başarılı Genç Kuşak Erkek Oyuncusu Bademler Köyü'ne

Magazinizmir
İzmir'de bu yıl yedincisi düzenlenen Armakatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri’ne aday olarak gösterilen Bademler Köyü Kültür ve Sanat Derneği Tiyatro Grubu’nun hazırlamış olduğu Athol Fugard’ın yazdığı "ADA" isimli oyunda Emrah Kurtoğlu "Yılın En Başarılı Genç Kuşak Erkek Oyuncusu" seçildi.

Türkiye’nin ilk köy tiyatrosu olan Urla Bademler Köy Tiyatrosu başarılarıyla yıllara meydan okumaya devam ediyor. Son 1.5 yılda 5 ödül alan tiyatro topluluğu Urla’nın gururu oldu.

İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi’nde gerçekleşen Urla Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Tunçağ’ın da katılım gösterdiği gecede ödülleri Haldun Dormen, Göksel Kortay, Selçuk Yöntem, Merih Tangün, Defne Yalnız, Zeynep Tedü, Kerem Atabeyoğlu, Almila Uluer Atabeyoğlu ve Oya Başak verdi.

Yılın en başarılı genç kuşak erkek oyuncusu seçilen Emrah Kurtoğlu; "Beni bu ödülle onurlandırdığınız için herkese çok teşekkür ediyorum. 4 yıldır Bademler Köy Tiyatrosu’nda oynuyorum. Bademler’de yaşıyorum. Bademler Köyü Kültür ve Sanat Derneği Tiyatro Grubu olarak daha nice başarıla imza atacağımıza inanıyorum. Sanatın başkenti olan Urlamızın ve Bademler Köyümüzün adını en güzel şekilde duyurmaya devam edeceğiz" dedi.

FACEBOOK İLE BAĞLAN