HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 6 Kasım 2017

Urla'da Gizemli Bir Gerilim Filmi: "12 Seçilmiş"

Magazinizmir
Senaryosunu Murat Barutçu'nun yazdığı ve yönetmenliğini de Can Varol'un üstlendiği korku ve gerilim türündeki "12 Seçilmiş" sinemaseverleri ekran başına toplayacak.

Yapımını Carat Film'in üstlendiği ve geçtiğimiz yıl vizyona giren "11” filminin devamı niteliğindeki 12 Seçilmiş'in çekimleri Urla Karantina adası ve milli kütüphane gibi tarihi mekanlarda devam ediyor.

2018'de vizyona girecek 12 Seçilmiş filminin başrollerini ise Berna Üçkaleler, Umut Demirdelen Şevket Süha Tezel, Mehmet Özcan Varaylı ve daha önce 11 filminde oynayan Anıl Can Yılar, Cansu Şahin ve Barış Efe paylaşıyor.

Tüm film projelerini İzmirde yapacaklarını belirten filmin senaristi ve Carat Film'in sahibi olan Murat Barutçu, korku ve gerilim türünde yeniliklere imza attıklarını ve 13 filminin çalışmalarına da şimdiden başladıklarını söyledi.

Filmin Konusu: Arkeoloji bölümünde altı kişilik öğrenci grubu olan ve sıkı dostlukları bulunan Mina, Anıl, Damla, Berna, Selin ve Batu; Profesörlerinin yaptığı staj programındaki ani değişiklikle terkedilmiş bir Ada’da arkeolojik araştırma yapacaklarını öğrenirler. Tatil planlarını yarıda kesip, Karantina Ada’sına gitme fikrine pek sıcak bakmasalar da, öğrenci temsilcisi Mina; Kamp yapıp, tatile devam ederek staj yapma fikriyle, diğer arkadaşlarını ikna eder. Staj programını eğlenceli şekilde bitirme hevesiyle Ada’ya gelen altı genç; girilmesinin yasak olduğunu ve terkedilmiş olduğunu öğrendikleri bu Ada’da hiç ummadıkları bir misafirle karşılaşıp, başlarının çok büyük belada olduğunu anlarlar. Profesörlerinin yapmış olduğu planı sonradan anlayan Mina ve Anıl, bu beladan kurtulmak için her yolu deneyerek, tüm arkadaşlarıyla birbirlerine destek olurlar… Fakat Ada’daki gizemli misafirin önemli bir kuralı vardır; içlerinden yalnızca biri sağ kurtulacaktır.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN