KÜLTÜR & SANAT -- 6 Şubat 2018

Kavramsal Fotoğraf Sergisi "Böyle Bir Şey Olabilir mi?"

Magazinizmir
İzmir’in önemli sanat atölyelerinden Artlens Görsel Kültür ve Fotoğraf Atölyesi bir ilke imza atarak fotoğraf sanatına gönül veren 18 üyesiyle 5 aylık bir çalışma sonunda fotoğrafı başka bir boyutuyla ele alarak kavramsal fotoğraf çalışmalarını K2 Güncel Sanat Merkezi’nde seyirciyle buluşturdu.

Kalabalık bir seyirci kitlesiyle açılışı olan sergi "Böyle Bir Şey Olabilir Mi?" başlığı altında, fotoğraf sanatını özellikle güncel sanat bağlamında tartışarak, algının, nesnelerin, bakış açısının ve kavramların sınırlarını zorlayıp, fotoğraf sanatına özgün bir yaklaşımla oluşturuldu.

Proje koordinatörlüğünü Nilay İşlek’in yaptığı Nilay Uluğ ve Aliye Erkurtulğu’nun proje danışmanlığını yürüttüğü sergi de Aysun Kurtuluş, Aysun Sarıkaya Akyürek, Birgi Tekşal, Efe Yiğit Akmazoğlu, İbrahim Tanağardıgil, Mert Erem, Mutlu Çağlar, Nilgün Karaman Özel, Önder Köktürk, Sinem Ceylan, Selin Başköy, Serdar Demir, Suzan Özgü, Işık Güner, Tülin Unganer, Veli Sert, Yasemin Kıran, Zehra Atlı’nın katılımcım olarak yer aldı. ‘’Böyle Bir Şey Olabilir Mi?’’ başlıklı sergi, 07 Şubat 2018 tarihine kadar K2 Güncel Sanat Merkezi’nde gezilebilir.

"Böyle Bir Şey Olabilir Mi?"

Sergi Yeri: K2 Güncel Sanat Merkezi / Büyük Kardıçalı han. No:54 Konak
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN