KÜLTÜR & SANAT -- 26 Şubat 2019

Ekinliler ''Kadından Doğar Umut'' Dediler

Magazinizmir
Atatürk’ün kadın hakları konusunda Türk toplumuna göstermiş olduğu yolu kendisine rehber edinen Özel Ekin Okulları, 20. yaşını kutladığı 2019 yılında İZİKAD ile beraber Zamansız Kadınlar projesine imza attı.

23 Şubat Cumartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde "Kadından Doğar Umut" isimli bir etkinlik düzenleyerek projeyi İzmirliler ile buluşturdu.

Ekin Okulları öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı sergi, tiyatro gösterisi , konserin yanı sıra İzikad üyeleri ile birlikte düzenledikleri Zamansız Kadınlar defilesinden oluşan "Kadından Doğar Umut" gecesinin açılış konuşmasını yapan Yasemin Reşitoğlu "Biz DNA’sına kadın kimliğinin işlediği bir eğitim kurumu olarak 1828 yılında ilk kadın hareketinin başladığı İzmir’imiz de içinde umudun- içinde kadının olduğu bir kutlama yapalım istedik. Kadın ve sanatın 700 yıl görmezden gelindiği bir coğrafyada kadının hayatı dizayn etmedeki gücünü yeniden hatırlayalım, hatırlatalım istedik. Çünkü dünya tarihinde de bizim tarihimizde de çok az kadın başarı kaydı var ve bunu öğrenmek için çok çaba gerekiyor. Böyle bir proje ye İzmir’in en önemli kadın sivil toplum örgütü ile yapmak gurur vericiydi. Bu gece öğreneceğiniz hikayelere siz de hayran kalacaksınız." dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN