KÜLTÜR & SANAT -- 17 Mayıs 2016

Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması Sonuçlandı

Magazinizmir
EDAK tarafından bu yıl 20'si düzenlenen Ecz. Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.

Ödül almaya hak kazanan 13 ve sergilenmeye değer görülen 87 eserin sahipleri miniklere ödül ve başarı sertifikaları Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) verildi.
Türkiye’nin öncü ecza kooperatifi EDAK’ın 20 yıldır düzenlediği Ecz. Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması sonuçları açıklandı.Türkiye’nin dört bir yanından gelen 500’ü aşkın eserin değerlendirilmeye alındığı, "Her şeyin ilacı Sevgidir" konulu yarışmada jüri; Ressam Eczacı Nazan Abacıoğlu ve Sanatçı Ecz. Seval Ünlüerler, EDAK Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Eczacı Ayşem jale Kıhtır ve Üye İlişkileri Yönetmeni Burcu Yaylacık ve Etkinlik Yönetmeni Ali Yıldırım’dan oluştu. Jüri’nin 4-6,7-10,11-14 olmak üzere 3 ayrı yaş kategorisinde değerlendirdiği yarışmada ayrıca Eczacı Hayati Yalçın Özel Ödülü de sahibini buldu. Buna göre yarışmaya 7-10 yaş kategorisinden İzmir, Mavişehir-2 Doğa Bilim Okulu’ndan katılan İpek Hatipoğlu Ecz.Hayati Yalçın Özel Ödülüne layık görüldü.

Edak Resimleri Takvimde Yer Alacak

Resimleri ödül alan 13 ve sergilenmeye hak kazanan 87 öğrenciye başarı sertifikaları,EDAK Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Eczacı Uğur Uçar, Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Seyfi Bağcı, Denetleme Kurulu Üyesi Eczacı Eda Çağında, Jüri Üyesi Ressam Eczacı Nazan Abacıoğlu tarafından verildi. Yarışmada ödüle layık görülen resimler EDAK Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Takvimi’nde sergilenmeye hak kazandı. Törende konuşan Uçar, yurdun dört bir yanından binin aşkın resimle yarışmalarına katılan çocuklara teşekkür ederek, "Çocukların büyüdüklerinde de kültür, sanat ve bilimle ilgilenen bireyler olması en büyük dileğimizdir" dedi.

Yarışma Hakkında

EDAK Ecza Koop. bir mesleki kuruluş olarak ortakları ve diğer paydaşlarının ekonomik kazanımlarına yönelik projelerin yanı sıra sosyal anlamdaki beklentilerini de karşılamak, çocuklarının ilgi duyduğu alanları teşvik edebilmek ve hayatın her alanında ortak paylaşımlar yaratabilmek adına 1997 yılında EDAK ortaklarının ve çalışanlarının çocuklarına yönelik çocuk resimleri yarışmasını başlatmıştır. Yarışma, eczacı Hayati Yalçın’ın 1999 yılında vefatının ardından 2000 yılından itibaren Ecz. Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması adını almıştır.

Dereceye Girenler

İPEK HATİPOĞLU MAVİŞEHİR-2 DOĞA BİLİM OKULU HAYATİ YALÇIN ÖZEL ÖDÜLÜ
1 ELÇİN SEFER NARLIDERE BELEDİYESİ ÇOCUK RESİM KURSU 11-14 YAŞ BİRİNCİ
2 ELİF ÇAKAR KARŞIYAKA ÖZEL TAKEV OKULU 11-14 YAŞ İKİNCİ
3 ECENAZ İNANLI İZMİR NARLIDERE ÖZEL ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ 11-14 YAŞ ÜÇÜNCÜ
ELA OYLU İZMİR NARLIDERE ÖZEL ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ 11-14 YAŞ MANSİYON
1 ADA BARAN MAVİŞEHİR-2 DOĞA BİLİM OKULU 7-10 YAŞ BİRİNCİ
2 ASLI KANDEMİR MAVİŞEHİR-2 DOĞA BİLİM OKULU 7-10 YAŞ İKİNCİ
3 BELİZ GÖKÇE MAVİŞEHİR-2 DOĞA BİLİM OKULU 7-10 YAŞ ÜÇÜNCÜ
YAĞMUR YILMAZ NARLIDERE BELEDİYESİ ÇOCUK RESİM KURSU 7-10 YAŞ MANSİYON
1 MUTLU KURU YEŞİLTEPE İ.O 4-6 YAŞ BİRİNCİ
2 CEREN HERİS İZMİR NARLIDERE ÖZEL ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ 4-6 YAŞ İKİNCİ
3 ERAY VAHDETTİN TAYLAN BEHİYE HANIM ANAOKULU 4-6 YAŞ ÜÇÜNCÜ
NİSANUR DİNÇER GÜLBEŞEKER ANAOKULU 4-6 YAŞ MANSİYON 

FACEBOOK İLE BAĞLAN