KÜLTÜR & SANAT -- 17 Haziran 2016

Bu Hafta Vizyondakiler

Magazinizmir
Haziran ayının üçüncü vizyon haftasında aksiyondan drama, korkudan komediye farklı türlerde filmler vizyona giriyor. Bu hafta vizyona 2'si yerli olmak üzere toplamda 9 yeni film giriyor.

Sıcak havalardan bunalıp soluğu sinema salonunda almayı düşünüyorsanız, Haziran ayının üçüncü vizyon haftasında vizyona giren filmlere göz atmanız iyi olacaktır. Bu hafta B.O.K. Bi O Kalmıştı ve Ammar 2: Cin İstilası haftanın yeni yerli filmleri olurken Emilia Clarke ve Sam Claflin'in başrolde olduğu Senden Önce Ben izleyiciyle buluşuyor. Dwayne Johnson, Kevin Hart ve Aaron Paul'u bir araya getiren Merkezi İstihbarat komedi ve aksiyon vadederken; İnatçılar, Bin Başlı Canavar, Siyahın Elli Tonu, Robinson Crusoe, Lanetli Çocuk haftanın yeni filmleri arasında yer alıyor.

Merkezi İstihbarat 

Aksiyon yapımlarının aranan ismi Dwayne Johnson ve beyaz perdenin eğlenceli yüzü Kevin Hart'ı bir araya getiren eğlenceli yapım haftanın yeni filmlerinden. İki eski dostun yıllar sonra tekrar karılaşmasına ve başlarını belaya sokmalarına odaklanan filmin yönetmenliğini Rawson Marshall Thurber üstleniyor.

Senden Önce Ben

Jojo Moyes tarafından yazılan ödüllü romandan beyaz perdeye adapte edilen Senden Önce Ben, Lou Clarke ve Will Treynor arasında geçen tutkulu aşkı anlatıyor. Thea Sharrock'un yönetmen koltuğunda oturduğu film hikayesiyle izleyicilerin kalbine dokunacak. Filmde Emilia Clarke, Sam Claflin, Jenna Coleman, Charles Dance, Matthew Lewis gibi isimler yer alıyor.

Siyahın Elli Tonu

Sinemanın eğlenceli ismi Marlon Wayans filmlerle dalga geçmeye devam ediyor. Bir parodi olarak vizyona giren film E.L. James'in yazmış olduğu romandan uyarlanan Grinin Elli Tonu'ndan esinleniyor. Filmin yönetmenliğini Michael Tiddes üslenirken oyuncular arasında Marlon Wayans, Kali Hawk, Fred Willard, Mike Epps gibi isimler yer alıyor.

İnatçılar

Cannes Film Festivali'nde Belirli Bir Bakış bölümünde En İyi Film ödülünü kazanan İnatçılar, sıcacık mizahı ile iki kardeşin duygusal hikayesini anlatıyor. Grimur Hakonarson'un yönettiği filmde Sigurour Sigurjonsson, Theodor Juliusson, Charlotte Boving, Jon Benonysson gibi isimler yer alıyor.

Bin Başlı Canavar

İstanbul Film Festivali'nde Altın Lale Ödülü'nü kazananan film, çalışmayan bir sağlık sistemi ve hantal bürokrasinin, suçsuz insanların hayatlarını nasıl etkilediğini anlatıyor. Prdrigo Pla'nın yönettiği filmde Jana Raluy, Emilio Echevarria, Veronica Falcon, Sebastian Aguirre yer alıyor.

B.O.K. Bi O Kalmıştı

Taha Ulukaya'nın senaryosunu Burak Babayiğit'in yönetmenliğini üstlendiği B.O.K. Bi O Kalmıştı, Altuntaş ailesinin traji komik hikayesine odaklanıyor. Filmde Murat Nazım Vardarlı, Andaç Semerci, Taha Ulukaya, Gülşah Yeşilot, Mutia Gürsel, Sebahat Adalar yer alıyor.

Ammar 2: Cin İstilası

2014 yılında vizyona giren Ammar: Cin Tarihatı'nın devamı olan Ammar 2: Cin İstilası, ilk filmde Emniyet tarafından kapanan dosyanın ikinci filmde gazetecilik bölümü okuyan bir grup genç tarafından kurcalanması ve ortaya çıkan korku dolu hikayeye odaklanıyor. Özgür Bakar'ın yazıp yönettiği filmde Özlem Polat, Cem Aksakal, Balamir Emren, Buse Narcı, Buse Popara, Ali İnan gibi isimler yer alıyor.

Robinson Crusoe

En çok okunan ve sevilen kitaplardan biri olan Robinson Crusoe yeni animasyon uyarlamasıyla izleyici karşısına çıkıyor. Hem çocukları hem de yetişkinleri eğlendirmeyi amaçlayan filmi Vincent Kesteloot ve Ben Stassen ikilisi yönetiyor. Filmin seslendirme kadrosunda ise Buğra Gülsoy ve Yekta Kopan yer alıyor.

Lanetli Çocuk

Haftatanın yeni korku filmleri arasında yer alan Lanetli Çocuk, oyuncak bebeğe bakıcılık yapmayı kabul eden Greta'nın korku dolu hikayesine odaklanıyor. The Walking Dead dizisiyle adından söz ettiren Lauren Cohan'ın başrolde olduğu filmde Rupert Evans, James Russell, Ben Robson yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise William Brent Bell oturuyor.

 

KAYNAK:sinemajor.com

FACEBOOK İLE BAĞLAN