İŞ DÜNYASI -- 27 Temmuz 2016

Uzun Tatil Türk Turizmine Yaradı

Magazinizmir
Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmeye başlaması ve araya giren 9 günlük Ramazan Bayramı tatili, yaşanan siyasi krizler ve terör eylemlerinden olumsuz etkilenen Türk turizmine ilaç gibi geldi.

Bakanlar Kurulu kararıyla 9 güne çıkarılan Ramazan Bayramı tatili özellikle Türkiye’nin tatil cenneti haline gelen Çeşme’nin işletmecilerini memnun ederken şirin ilçenin nüfusu Marmara ve İç Anadolu Bölgesi’nden gelen yerli turistlerle birlikte 750 bin kişiye çıktı.

Bu Sezon 2015’i Aratmayacak

Yüzde 100’e varan doluluk oranıyla Çeşme’nin en dolu otellerinden birisi olduklarını ifade eden Boyalık Beach Otel Çeşme Müdürü Orhan Belge, 2016 sezonunun özellikle Çeşme için iyi geçen 2015’i aratmayacağını söyledi.

Olumlu Hava Tatili Uzatır

Türkiye ile Rusya arasında yumuşayan ilişkilerin şimdiden Antalya bölgesinde sektörde olumlu bir hava estirdiğine dikkat çeken Belge, "Yaşanan bu iyi gelişmeler Türkiye’deki tatil sezonunu da uzatacak. Yaza girerken yaptığımız tüm hazırlıklarımız da bu yöndeydi. Çeşmeli otelciler olarak bizleri tercih eden misafirlerimize kaliteli bir tatilin güzelliklerini yaşatmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN