HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 17 Ağustos 2016

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne KOSGEB'ten Destek

Magazinizmir
KOSGEB ve Narlıdere Belediyesi'nin işbirliği ile gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nin Sertifika Töreni Narlıdere Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi.

Törene Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir KOSGEB Güney Müdürü Recep Özçelik, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, Narlıdere Belediye meclis üyeleri, Narlıdere Esnaf ve sanatkârlar odası Başkanı Süleyman Gelve ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

Bol Kazançlar

Narlıdere'de 5. Kez düzenlenen 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' programına bu yıl 60 girişimci adayı katıldı. Oldukça yoğun geçen eğitim programının ardından sertifika almaya hak kazanan 60 girişimci Narlıdere Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen sertifika dağıtım töreninde bir araya geldiler. Törende bir konuşma gerçekleştiren İzmir KOSGEB Güney Müdürü Recep Özçelik, 'Siz yeter ki üretin. KOSGEB olarak biz desteklemeye devam edeceğiz' diyerek sözlerine başladı. Özçelik"Biliyorsunuz ki, limitlerimiz 30 Bin TL olan kredi limitimiz 50 Bin TL'ye, 70 Bin TL olan kredi limitimiz 100 Bin TL'ye çıkartıldı. İlk defa iş kuracak olan girişimcilere KOSGEB 150 Bin TL destek veriyor. Fakat şartlarımız var. Üzerine kayıtlı bir işletme olmaması gerekiyor. Eğer işletmesi var ise 365 gün önce kapatmış ve ilişiğinin kesilmiş olması gerekiyor. Bugün burada bu özelliklere sahip arkadaşlara sertifikalarını vereceğiz. Şimdiden hayırlı olmasını ve bol kazançlar diliyoruz" dedi.

240 Kişiye Sertifika Verdik

Narlıdere Belediyesinin, KOSGEB işbirliği ile 5.kez düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika töreninde bir konuşma gerçekleştiren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, bugüne kadar 240 kişiye sertifika verdiklerini hatırlatırken, yalnızca sertifika yetmez, birde bunu hayata geçirmek gerekiyor' diye hatırlattı. Batur "KOSGEB ile işbirliği içerisinde sürdürdüğümüz bu eğitim programları çok önemli. Bugüne kadar 240 girişimci katılmış ve sertifika almış. Talep görmesi ve eğitimlerin devam etmesi bu bizim için mutluluk verici bir tablo. Ancak asıl bizi heyecanlandıran ve mutlu eden, sertifika alan arkadaşlarımızın kendi dükkânlarının açılışların gerçekleşmesidir.

Daha önceki yıllarda gerçekleştirilen eğitimler sırasında bizde pozitif ayrımcılığı kullandık ve kadın girişimci arkadaşlarımıza daha çok imkan vermeye gayret ettik. Fakat erkekler bu kez tepki gösterince eşitlik olsun diyerek yarı yarıya getirdik sayıları. Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik, istihdam sorununa bir azcıkta olsa fayda sağlayan bu çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sertifika alan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Kuracağınız işletmeler size ve ailelerine hatırlı olsun diyorum. Ülkemizi karanlık günlere sürüklemeye çalışan darbe girişimine karşı ortak bir duruş sergileyen medyamıza ve en önemlisi olan tek bir yürek gibi atarak harekete geçen bilinçli halkımıza ve devletimizin aklıselim güvenlik güçlerine teşekkür ediyorum.

Bunların hepsi bir arada olmasaydı, bugün burada ne KOSGEB olurdu, ne tören, ne da başka bir şey. Demokrasi'nin önemini, Laikliğin önemini ülke olarak 15 Temmuz gecesi daha iyi anlamıştır sanıyorum. Halkımızın onurlu duruşuna bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından meclis salonunda 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' sertifikaları dağıtıldı. Girişimciler sertifikalarını, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir KOSGEB Güney Müdürü Recep Özçelik, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, Narlıdere Belediye meclis üyeleri, Narlıdere Esnaf ve sanatkârlar odası Başkanı Süleyman Gelve'nin elinden aldılar. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN