İŞ DÜNYASI -- 10 Temmuz 2017

Smyrna Rotary'e İlk Kadın Başkan

Magazinizmir
Smyrna Rotary Kulübü'nde başkanlık görevini Seda Akman devraldı. Akman’ın başkanlığı ile birlikte Smyrna Rotary Kulübü’nde ilk kadın başkan dönemi başladı.

Çok sayıda seçkin davetlinin katılımı ile Anemon Otel’de gerçekleştirilen törenle Smyrna Rotary Kulübü Başkanı Çağlar Gürel, başkanlık görevini Seda Akman’a devretti. Törende Guvernör Yardımcısı Kökten Ulaş Birant ile eşi Derya Birant ve Guvernör Yardımcısı Banu Şahinoğlu da hazır bulundu.

Kolye teslimi sonrasında açıklama yapan, Smyrna Rotary Kulübü’nün ilk kadın başkanı Seda Akman, 2001 – 2002 döneminde Rotary Vakfın’dan burslu olarak Amerika’ya gittiğini, şimdi minnet borcunu ödeme zamanı geldiğini, kendinden önce hizmet idealini yerine getirirken, Rotary Kulübü üyesi olmaktan herzaman gurur duyduğunu söyleyerek, "Dönemimiz 1 Temmuz Cumartesi günü tüm Türkiye Roteryanleri olarak Atamızı ziyaret ederek coşkulu bir şekilde başladı. Uluslararası Rotary Başkanı ve Guvernörümüzün ortak teması olan 'Rotary Fark Yaratır' ile yüreğimizle insanlara dokunarak, başta anne ve çocuk sağlığı, su ve hijyen ve okuma-yazma kursları projeleri olmak üzere 6 öncelikli alanda projelerimizle daha iyi bir dünya yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN