İŞ DÜNYASI -- 3 Mart 2017

Hampton By Hilton Aliğa Banka Müdürlerini Biraraya Getirdi

Magazinizmir
MNV Turizm A.Ş. girişimi olan, Türkiye’nin 53’üncü, İzmir’in 5’inci Hilton oteli Hampton by Hilton konseptiyle Aliağa’da açılıyor. Açılış öncesi tanıtım daveti düzenleyen MNV Turizm A.Ş. otel yapımında finansman desteği veren bankalarla, Aliağa’da bulunan bankaların şube müdürlerini Hampton by Hilton Aliağa’da ağırladı.

Endüstriyel ekipmanlar sektörünün lider firmalarından, 38 yıllık geçmişe sahip İzmir Mühendislik Şirketler Grubu’nun iştiraki olarak 2014 yılında Aliağa’da otel yatırımı yapmak için kurulan MNV Turizm A.Ş.’nin açtığı Hampton by Hilton Aliağa, Türkiye’de bu konseptte açılan 10’uncu otel oldu. Hampton by Hilton Aliağa arazi bedeli hariç 12 milyon Euro’ya maloldu.


MNV 2014’de Kuruldu

İzmir Mühendislik A.Ş.’nin 38 yıllık bir aile şirketi olduğunu hatırlatan İzmir Mühendislik A.Ş. ve MNV Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Manav, “Aliağa, sanayi tesisleri anlamında oldukça zengin bir bölge. Aliağa’da sürekli ya da geçici olarak çalışmaya gelen yaklaşık 10 bin yabancı bulunuyor. Bölgemizin nitelikli bir konaklama tesisine ihtiyacı olduğunu gördük ve 2013 yılında otel yatırımı yapmaya karar vererek 2014 yılında MNV Turizm A.Ş.’yi kurduk” dedi. Birçok zincir otelin Aliağa’da otel yatırımı yapmak istediğini ancak turizm imarlı arazi bulamadıklarını dile getiren Manav, "Bölgemiz ağırlıklı olarak sanayi bölgesi olduğu için turizm imarlı arazi bulmak zor oldu. Geçmişte Aliağa’ya yatırım yapmak isteyen ancak arazi bulmayan birçok zincir otel olmuştu. Ancak biz bu işe girmeye karar verdiğimizde tesadüfler zinciri birbirini kovaladı. Yurtdışına çıkarken uçakta dağıtılan bir gazetenin seri ilanlar sayfasından bu araziyi gördük. İzmir’e döner dönmez de ilan sahibini arayarak satın aldık. Biz satın aldıktan sonra birçok otel işletmecisi bizden satın almak istedi ama biz kendi otelimiz açma konusunda kararlı olduğumuz için teklifleri değerlendirmedik" diye konuştu.

Tereddütsüz Hilton


Manav sözlerini şöyle sürdürdü; "Markalı zincir otellerin sınırlı hizmet segmentindeki otelleri Türkiye’ye yeni yeni giriyordu. Biz de hangi markayla çalışacağımızı değerlendirdik ve hiç tereddüt etmeden Hilton üzerinde mutabık kaldık. Sonrasında Garden Inn ve Hampton konseptlerini inceledik ve otelimizi Hampton konseptinde yapmaya karar verdik. Ocak 2015’de inşaata başladık ve Mart 2017 itibariyle müşteri kabul etmeye başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz"

Farklı Bir Aile Şirketi


Ana faaliyet alanlarının endüstriyel makine üretimi ve ihracatı olduğunu hatırlatan Manav, "Biz üretici ve ihracatçı bir kobiyiz. 68 ülkeye ihracat yapıyoruz. 208’i yurtdışında olmak üzere 400’e yakın tesiste bizim ürettiğimiz ürünler kullanılıyor. Bu bizim için büyük gurur. Son 10 yılda yaptığımız ihracat 31 milyon dolar" şeklinde konuştu. Manav şunları kaydetti; "Bir aile şirketi olmamıza rağmen yönetimde kendi alanlarında uzman olan Us Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’nin de olduğu bağımsız kişiler yer alıyor. Alınan kararlarda çoğunluğu aile üyeleri sağlıyorsa o karar geçerli sayılmıyor. Bir aile şirketi olsak da hem İzmir Mühendislik hem de MNV Turizm ciddi ekonomik değerlerdir. Yüzlerce kişiye iş imkanı sunuyor. Paydaşlarımıza, finans kuruluşlarına ve tedarikçilerimize karşı sorumluluklarımız var. Bu işletmeleri yanlış yönlendirme lüksümüz yok."

FACEBOOK İLE BAĞLAN