HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 26 Ağustos 2016

Elmasoğlu: "İEF'de İnovasyon Rüzgarı Esecek"

Magazinizmir
Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu Dönem Başkanı Betül Elmasoğlu, 26 Ağustos tarihinde 85. Kez kapılarını açacak İzmir Enternasyonal Fuarı’nın İzmir ekonomisine doping etkisi yapacağını söyledi.

Bu yıl Folkart ana sponsorluğunda gerçekleştirilen İEF’de inovasyon rüzgarının eseceğini söyledi.

İzmir Geleceğine Yatırım

İEF’nin köklerinin İzmir İktisat Kongresi'ne uzandığını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’de fuarlar kurulmasını istediğini dile getiren Elmasoğlu, tarihi bir miras olan İEF’ye sahip çıkılması gerektiğini kaydetti. Bu yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de İEF’nin adına yakışır bir organizasyon gerçekleştirdiğini dile getiren Elmasoğlu, "Bu yıl fuar yeni bir anlayış ve konseptle karşımıza çıkıyor. Son yıllarda tartışılan İEF, İzmir’in tasarım ve inovasyon kenti olma hedefine uygun şekilde inovasyon temasıyla bu yıl kapılarını açıyor. İEF’nin kültür ve turizm boyutuyla da zenginleştiğini görüyoruz. İnovasyon ana teması da özellikle ar-ge çalışmaları sonucu ülkemizin ihtiyaç duyduğu yüksek katma değerli üretimin kentimizde gerçekleştirilmesi açısından da çok yerinde. İzmir yetişmiş insane gücü ve lojistik avantajları ile yüksek katma değerli üretim hedefine uygun bir kent. İEF’de bu yıl bu hedefe ulaşılmasında pozitif bir katkı sağlayacak" dedi.

Kent Ekonomisine Katkı

İEF’nin hayata geçmesinde emeği geçenlere başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere teşekkür ettiğini ifade eden Elmasoğlu, İEF’nin yarattığı hareketlilik ile İzmir ve ülke ekonomisine de önemli katkılar sağladığını, kentin tanıtımına da büyük fayda sağladığını kaydetti. Elmasoğlu, 85. İEF’nin İzmir’e ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dilediğini sözlerine ekledi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN