HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 15 Mart 2018

Elmas Lojistik ve Rhenus İşbirliği Türk İhracatçısına Kazandırıyor

Magazinizmir
Uluslararası lojistik hizmet üretiminde Türkiye’nin lider firmalarından Elmas Lojistik, geçtiğimiz yıl işbirliğine anlaşması imzaladığı Rhenus Logistics ile başladığı yurtdışı hizmet ağını geliştirerek büyütüyor.

Tecrübe ve gençliğin dinamizmini biraraya getirerek büyümeye devam eden Elmas Lojistik, Avrupa’nın en büyük gruplarından biri olan Rethmann’ın bünyesinde bulunan RHENUS LOGİSTİCS ile birlikte Avrupa organizasyonunu Almanya ile Ege Bölgesi’ni birbirine bağlayarak genişletiyor. İşbirliği anlaşmasının geçen bir yılını değerlendirmek üzere Elmas Lojistik’in Akalan’da bulunun merkezinde bir araya gelen Rhenus ve Elmas Lojistik yöneticileri önümüzdeki dönemde karşılıklı seferlerin arttırılması için çalışmalar yaptılar. Toplantıda kara nakliye filosunun genişletilmesi için Kartal Lojistik ile de alt taşıyıcı anlaşması için mutabakat sağlandı. Bu anlaşma ile bundan sonra Kartal Lojistik’in araçları da Elmas Lojistik adına yurtdışı taşımacılığı yapacak.

Geçtiğimiz yıl 1 Mart itibariyle başlayan işbirliğinin bir yılını değerlendirdiklerini ifade eden Elmas Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Elmasoğlu, “Toplantıda, artan iş potansiyelini değerlendirdik. Aksayan yönleri ve çözüm önerilerini konuştuk. Karşılıklı sefer sayısını ve 2018’de taşıma potansiyelimizi arttırmak için Kartal Lojistik ile alt taşıyıcı anlaşması için Cemalettin ve Fuat Kartal ile mutabakat sağladık. Hem ihracatçımızın Almanya pazarına daha sağlıklı, verimli ve uygun rekabetçi koşullarda gitmesini sağlamak hem de karşılıklı trafiğin daha aktif bir boyuta getirilerek Elmas-Rhenus ortaklığının bölgenin lider taşıma şirketi haline gelmesi için ortak akılla hareket etme kararı aldık” dedi.

Değerlendirme Toplantısına Rhenus Logistics’ten Akın Yakar, Nazan Emre, Emine Gerboğa, Svenja Kaemmerer, Laura Sintini, Klaus Guenster, Ulrich Koch, Dominique Vleminx ve İsmail Özaykır, Kartal Lojistik’ten ise Cemalettin Kartal ve Fuat Kartal katıldı.

Elmas – Rhenus Ortaklığı Ne Sağlıyor?

- Türkiye genelinde ortak sahalar
- Komple Almanya, Avrupa ve Ege Bölgesi’nde tedarik ve dağıtım
- Minivan Ekspres taşıma hizmeti
- Isı kontrollü, muhafazası özel ve ADR’li Gümrüklü Genel Antrepolar
- Isı kontrollü ve ADR’li toplama ve dağıtım merkezi olarak kullanabilecek serbest depolar
- Almanya ve Türkiye Gümrük Müşavirliği hizmeti
- AEO Sertifikası, İzninli Alıcı – İzinli Gönderici (Türkiye’de sadece 3 hizmet sağlayıcı)
- Firmalara özel Güvenli İhracat Deposu

Elmas Lojistik

1951 yılında, merhum Necdet Elmasoğlu önderliğinde faaliyetine başlayan ve 1973 yılında Yaşar Holding ortaklığı ile Lojistik sektöründe yer alan Elmas, 1998 yılında Elmas Group olarak yeniden yapılanarak 2. kuşak yöneticilerin liderliğinde kurumsal bir yapıda Entegre Lojistik hizmetleri vermeye başladı. 66 yıllık süreçte yaptığı yenilikçi yatırımlarla Türkiye’nin lojistik sektöründe lider firmalarından biri olan Elmas Lojistik, 2014 yılında Yetkilendirilmiş İzinli Gönderici Belgesi alan Türkiye’deki 4. firma olurken, 2017 yılında da Yetkilendirilmiş İzinli Alıcı Belgesini alan 3. firma oldu.

FACEBOOK İLE BAĞLAN