İŞ DÜNYASI -- 31 Ağustos 2016

Bu Sergiye Gelen Mutlu Ayrılıyor

Magazinizmir
Güney Afrika Cumhuriyeti İzmir Fahri Başkonsolosu Tamer Taşkın ve Botsvana Fahri Konsolosu Işıl Kumcu, Afrika seyahatleri sırasında edindikleri ve seyreden ile dokunana pozitif enerji verdiğine inanılan birbirinden ilginç taş ve ahşap heykelleri 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sergilemeye başladı.

İlk günden yoğun bir ilgi gören heykeller ile sık sık fotoğraf çektiren İzmirliler, heykellerin pozitif enerji verdiğini ifade etti. İzmirli vatandaşları 4 Eylül tarihine kadar 4 No’lu holde sergilenen heykelleri görmeye davet eden Taşkın, heykellerin ilk günden fuarın gözdesi haline geldiğini söyledi."Pozitif Enerji Yayıyor"

Bu yıl oldukça eğlenceli programlara ev sahipliği yapan İzmir Enternasyonal Fuarı, pozitif enerji yayan Afrikalıların el emeği ile yaptıkları heykellere ev sahipliği yapıyor. Zimbabwe, Güney Afrika Cumhuriyeti, Botsvanave Zambiya’daki insanların günlük hayatlarında başlarından geçenleri, doğdukları günden beri beraber yaşadıkları hayvanları, taş ve ahşap heykellere yansıttıklarını dile getiren Taşkın, "Afrika’da heykel sanatı oldukça gelişmiş bir durumda. Yıllardır Afrika’ya gerçekleştirdiğim ziyaretlerde bu sanat eserlerini satın alarak bir koleksiyon haline getirdim. Afrikalılar el emeği ile yapılan bu heykellerin pozitif bir enerji yaydığına inanıyor" dedi."Heykellere Yoğun İlgi"

Heykel koleksiyonun da Afrika’nın vahşi doğasında var olan hayvan figürlerinin yoğun olduğunu ifade eden Taşkın, el emeği ile yapılmış heykellerin koleksiyon haline getirilip İzmir Enternasyonal Fuarı’nda İzmirlilerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Fuarın ilk gününden heykellerin yoğun bir ilgi ile karşılandığını söyleyen Taşkın, "Herkes gelip fotoğraf çektiriyor. Heykellere dokunabiliyor. Birçok vatandaşımız sergiyi çok beğendiklerini dile getirdi. Aynı zamanda heykeller pozitif bir enerji yayıyor. Bu anlamda buraya gelen mutlu ayrılıyor" diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN