İŞ DÜNYASI -- 26 Mayıs 2016

BTM’nin 39. Uluslararası Yapı Fuarı'ndaki Standına Yoğun İlgi

Magazinizmir
Bu sene sektördeki 41. Yılını dolduran yalıtım firması BTM, 39 yıldır düzenlenen Uluslararası Yapı Fuarı’na katılım göstermesinin 26.yılında fuardaki en köklü katılımcılardan biri oldu.

İstanbul’da gerçekleşen fuarda her yıl olduğu gibi, bu yıl da BTM standı gerek ulusal gerekse uluslararası birçok ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

 

BTM Yurtiçi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Ürkmez 41 yıldır sektörün öncü firması olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle bu yıl da sektöre birçok yenilik getirdiklerini ve yatırım yaptıklarını söyledi. BTM grubu olarak 177.000 m2 açık alan ve 57.000 m2 kapalı alanda üretim ve stoklama yaptıklarını belirtti. Ürkmez ayrıca BTM’nin 30.000.000 m2 su yalıtım membranı üretim kapasitesi ile Türkiye’de bu üründe en çok üretim kapasitesine sahip firma olduğunu sözlerine ekledi. Ürkmez, “BTM’nin 41 yıldır ürettiği su yalıtım membranı ile bugün mümkün olsa dünyanın çevresini tam sekiz kere dolaşabilirdik. Geriye dönüp baktığımız zaman 2016 yılının Mayıs ayına kadar yapmış olduğumuz membran üretimi toplam 320 milyon m2 olarak karşımıza çıkıyor. Bu da bizim için çok gurur verici bir rakam. Türkiye’de şu anda bu rakama ulaşmış başka bir firma olabileceğini düşünmüyorum” dedi.

 

5 gün boyunca süren fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan Ürkmez, “BTM standını ziyaret edenler en çok BTM Yeni Nesil Su Yalıtım ürün grubu ve BTM Bahçe Çatı Sistemlerine ilgi gösterdiler. Yeni Nesil Su Yalıtım grubunda yapmış olduğumuz atak ile bu segmentte de başarılı olabileceğimizi kanıtladık. Her geçen yıl ürünlerimiz daha çok beğeni topluyor ve tercih ediliyor. Bu da bizim için kaliteli ürünün uzun vadede her zaman kabul göreceğinin bir kanıtı. Biz sektördeki gelişmelere rağmen, kendi kalitemizden ödün vermeden doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

BTM standında bu yıl her zamankinden farklı olarak, uygulama gösterimleri yapıldı. Yeni Nesil Su Yalıtım grubu ürün yöneticisi Osman Özkarakaya’nın sunumu ile gerçekleştirilen uygulama gösterimleri yoğun ilgi gördü. Gösterim bittikten sonra ziyaretçiler soru-cevap şeklinde ürün ve uygulaması hakkında detaylı bilgi aldılar. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN