İŞ DÜNYASI -- 29 Ağustos 2017

Başkanlığa Adaylığını Bu Davette Açıkladı

Magazinizmir
Kasım ayında yapılması planlanan TOBB’a bağlı oda seçimleri kapsamında İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı için ilk aday KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem oldu.

Tarihi Havagazı Fabrikası’nda İzmirli STK başkanları, Ticaret Odası Meclisi üyeleri ve gazetecileri biraraya getiren yemekte İzmir Ticaret Odası başkanlığı için aday olmaya karar verdiğini açıklayan Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, yüreğinde koltuk değil, İzmir sevdası olduğunu belirtti. Her zaman İzmir ve İzmirliler için çalışmaktan onur duyduğunu ifade eden Başkan Yöndem, “Bugüne kadar KESİAD çatısı altında İzmir için pek çok proje yürüttük. Her zaman bu kentin ve hemşehrilerimizin sesi olmaya, onların sorunlarını farklı platformlarda dillendirmeye çalıştık. Artık bu çalışmaları daha geniş bir platforma taşımak, bu güzel şehre daha iyi hizmet edebilmek adına İzmir Ticaret Odası Başkanlığı’na adayım. Yüreğimde koltuk değil, İzmir sevdası var. Bu kente en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum” dedi.

"İTO Hepimizin"

İzmir Ticaret Odası’nın tüm kent için çok önemli bir değer olduğunu belirten Yöndem, "Kentimizin en önemli değerlerinden olan İTO, hepimizin odası. Bu sebeple şeffaf, katılımcı, kucaklayıcı bir anlayışla odamızı yönetmek için bu yola çıktık. İnanıyorum ki İzmir iş dünyası da bu yolculukta bize omuz verecektir. İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendiğim takdirde, odamızı tüm bileşenlerin katılımıyla yöneteceğime söz veriyorum. Gerçek bir ekip olarak yola çıkarken; İzmir’imizi parlayan bir yıldız yapmak için şeffaf, açık, hesap verilebilir yönetim anlayışı ile hep birlikte ortak akılla yönetmeyi düşünüyoruz. 132 yıllık köklü bir kurum olan İzmir Ticaret Odası’nda şeffaf pencereler açmak, kent ekonomisine dinamizm kazandırarak güzel İzmir’imizi Türkiye’nin en önemli ticaret merkezi yapmak adına çıktığımız bu yolda, siz değerli dostlarımızın destekleriyle başarılı olacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Yemekte ayrıca Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Güray Kırpık ve Stratejik Düşünce Enstitüsü Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Alper Tan da birer konuşma yaparak başkanlık sürecinde Yöndem’i destekleyeceklerini belirtti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN