Zayıflamanıza Yardımcı Baharatlar

Bazı baharatların zayıflamanıza yardımcı olduğunu biliyor muydunuz ?Öğünlerinize baharatları ekleyerek, metabolizmanızı hızlandırabilir ve daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Canınız tatlı istediğinde; bir elmayı tarçın ile tatlandırın. Tarçın insülin seviyesini düzenler, şeker ihtiyacını azaltır.

Tok kalabilmek için; ara öğünde bir avuç haşlanmış nohut üzerine kimyon ekleyin. Kimyon tokluk süresini uzatır, gazı alır.

Metabolizmanızın hızlanması için; ayrana kekik suyu ekleyin. Kekik kan yağlarını azaltır, metabolizmayı güçlendirir.

Şişkinliğinizi azaltmak için; ananasın üzerine karanfil ekleyin. Ananasın içindeki bromelin enzimi, metabolizmayı çalıştırır, vücut ödemini azaltır. Karanfil ile birleştiğinde adet dönemi şişkinliğini ve tatlı ihtiyacını azaltır.

Tok tutan baharat karışımı

1 yemek kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı toz zencefil, 1 yemek kaşığı karabiber, 1 yemek kaşığı kırmızı biber, 1 yemek kaşığı kekik, 1 yemek kaşığı nane kurusu, 1 yemek kaşığı kimyonu karıştırın.Tüm yemeklernizde bu karşımı her zaman kullanabilirsiniz. Hem tok kalmanızı sağlar, hemde lezzetli bir yemek ile beslenmiş olursunuz.

Baharatlar nasıl muhafaza edilmeli?

Baharatları satın alırken ambalajlı ve az satın almak en doğrusudur. Açıkta ve nemli ortamda tutulan baharatlar küflenebilir ve tazeliğini kaybeder. Satın alınan baharatlar cam bir saklama kabında saklanmalıdır. Mutfağın en serin yerinde, karanlıkta ve ocağınızdan uzakta tutmanızda fayda var. Buzdolabında saklamak ise en sağlıklı yöntemdir.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER karanfilli ananas izmir, kekik sulu ayran izmir, nohut üzeri kimyon izmir, tarçınlı elma izmir, zerdeçal izmir, lezzetli baharat karışımları izmir, tok tutan baharatlar izmir, izmir sağlıklı yaşam, izmir sağlıklı beslenme, izmir cemiyeti