HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YEME & İÇME -- 6 Aralık 2021

İzmir’de Kahvaltının Adı Tuzu Biberi İş İnsanı Aslı Daldan ile Magazin İzmir Özel

Magazinizmir

Aslı Hanım öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Tabi ki, ben Aslı Daldan, doğma büyüme İzmir Alsancaklı göçmen bir ailenin kızıyım. Her zaman İzmirli olmanın mutluluğunu yaşamışımdır. İzmir demek ben demek öyle hissediyorum. 17 yıllık evli, iki erkek bir kız annesiyim. 18 yaşımda Alsancak’ta İzmir’in ilk açık parfüm mağazasında satış alanında başladığım yolculuğum 2014 yılında Tuzu Biberi ailesi ile tanışmam ve 2018 yılında Tuzu Biberi Port Bornova ile daha keyifli bir hâl aldı.

Tuzu Biberi Port Bornova’yı açmaya nasıl karar verdiniz?

Daha önce de bahsettiğim gibi 2014 yılında Tuzu Biberi ailesi ile tanıştıktan sonra kariyerime yeni bir soluk geldi. Dört yıl boyunca o kadar keyifli bir çalışma hayatım oldu ki 2018 yılında Tuzu Biberi Port Bornova’nın yerini görmem ile neden olmasın dedim ve burayı açmaya karar verdim. Tuzu Biberi’nin Bornova’da şubesinin olmaması ve burasının lokasyon olarak çok doğru bir yer olması beni bu noktada şubeyi açmamda teşvik etti.

Tuzu Biberi Port Bornova’nın Vizyon ve Misyonunu Nasıl Tanımlarsınız?
Vizyonumuz
Tuzu Biberi Port Bornova olarak vizyonumuzu; Kahvaltı, lezzet ve atmosfer olarak herkesi mutlu eden ve tüm misafirlerin enerjisini yükselten “mutluluğun adı, şehirde kahvaltının adresi” olmak.
Misyonumuz
Tuzu Biberi Port Lokasyonumuz gereği Bornova ve çevresine hizmet verirken, İzmir’e dışarıdan gelen misafirler içinde hem lezzetimiz hem de keyifli ortamımız ile kahvaltının en güzel halini sunarken doyurucu, sağlıklı öğle ve akşam ızgara seçeneklerimizle misafirlerimizi günün her saatinde ağırlamayı amaçladık
Tuzu Biberi Port Bornova’yı Rakiplerinden Ayıran En Büyük Özellik Nedir?
Öncelikle Tuzu Biberi markasının çatısında bu hizmeti verirken rakipler açısından İzmir’de en büyük farkımız; İzmir için kahvaltının adı Tuzu Biberi olmasıdır. Markamızın asla vazgeçmeden her zaman bağlı kaldığı noktalar;
• Hijyen
• Kaliteli Ürün
• Lezzet
• Mutluluk Veren Hizmet
Tuzu Biberi Port ailesi olarak bu noktalardan taviz vermeden ilk günden bugüne kadar “ilk gün ki, heyecanla hizmet veriyoruz.” Vazgeçmediğimiz noktaların yanına, müşterilerimize sunduğumuz Port Atmosferinde; bahçemiz, geniş ve dekoratif iç mekânımız, park sorunumuzun olmaması, çocuk oyun alanımız gibi artılarımızla gün boyu aynı özenle hazırlanmış kahvaltılarımız, ekstra lezzetlerimiz, ızgara çeşitlerimiz ile İzmir’de hem kahvaltı hem de günün her saatine uygun sunduğumuz çeşitlerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz.
Tuzu Biberi Port ailesi olarak, geniş ve bölmeli iç mekânımız; aynı zamanda toplantılara, görüşmelerini yapmak isteyen şirketlere toplantı düzenli (barkovizyon vs.) hizmet sunarken, özel gün kutlamalarına da ev sahipliği yapmaktadır.

İş hayatınızdaki başarınızın sırrı nedir?

Öncelikle teşekkür ederim. Kariyerimin ilk yıllarından şimdiye dek hep işimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bunun da beni yetiştiren aile büyüklerim ve eski patronum sayesinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü küçüklüğümden beri gerek dedem gerekse babam, sabahın erken saatlerinden geç vakitlere kadar özveri ile çalışan figürlerle büyüdüm. Başarı sırrımın da onları iyi gözlemlememden geldiğini düşünüyorum. 18 yıl önce tanıştığım üç çocuğumun babası eşim Serdar’ın da dedem ve babamın yolunda çalışkan ve azimli olması bana bu yolda ilerlerken destek oldu. Son olarak eklemek isterim ki, müşterilerimle çok güzel bir bağım olması ve hemen hemen hepsiyle sağlam bir arkadaşlık ilişkimiz olması da bu yoldaki başarımda büyük bir etki sağlamaktadır.

Son olarak kadın girişimcilere verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Biz kadınların bakış açısının erkeklere göre daha farklı olduğunu düşünüyorum. Ben her zaman tüketen bir kadın figürü olmaktansa üreten bir kadın olmayı tercih ettim. Kadın girişimcilere verebileceğim en önemli tavsiye risk almaktan korkmadan, gelişime her zaman açık olarak üretmekten vazgeçmeyin. Hayat bir değişim, her zaman bu değişime ortak olun…
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN