Magazin İzmir
İkbal Kaya

Kişisel Gelişim Uzmanı

Sağlık & Yaşam | 06.03.2019
Her an, her gün bir şeylerden şikayet ederek geçiyor vaktimiz... Evimizde, işimizde, ilişkilerimizde, sosyal ortamlardaki paylaşımlarımızda bile sürekli istemediğimiz şeyleri dillendirip duruyoruz... Hep bir şeyler değişsin istiyoruz... Bizim dışımızda bir şeylerin değişimi ile mutluluğumuzu garantileyeceğimizi sanıyoruz... Çocuğumuza, ders çalışmadığı zaman, “Ne olacak senin s..
Özgün İçerik | 13.03.2019
Denedin, elinden geleni yaptın. Baktın olmuyor... Tekrar denedin, yeni yollar buldun. Yok, yine bir şey değişmedi. Denemelere doyamadın... Hiç girmediğin yollara girdin. Yeni yöntemler buldun. Oluyor gibi olmaya başladı. Umutlandın. Yüreğin kuş gibi kanatlandı. Bir baktın ki, olmuş. “Ohh” dedin mi? “İyi ki” dedin mi? “Şükür” diyebildin mi? Oldu...  ..
Sağlık & Yaşam | 19.03.2019
İHTİRAS Bu günlere nasıl geldin? Kendini şu ana kadar nasıl yönettin? Akıl, kalp ve ihtirasların bir araya gelip konuşsalar… Kimin daha çok sözü geçti? Kim hayatına neler kattı? Neler hissettirdi? Hangisiyle daha çok ilerledin? Kim gözlerini kör etti? Hangisiyle hareket ederken sevgi, huzur, mutluluk hissettin? Sen “akıl” ne dersin bu i..
Sağlık & Yaşam | 20.03.2019
Nerede yalnız ve kendini yalnızlaştırmış bir insan varsa bilin ki depresyon kapısındadır. Yaş aldıkça kendi değerinin daha çok farkında oluyor insan. O yüzdendir ki kırılmaktan, incinmekten daha çok korkuyor ve koruyor kendisini. Kendisine zarar verip üzdüğünü düşündüğü insanları tek tek çıkartıyor hayatından. İyi de yapıyor aslında!  &Cce..
Sağlık & Yaşam | 25.03.2019
Zil çaldı... Dersler başladı bile... İşte yine yeni bir başlangıcın içindeyiz. Sorun kendinize: “Çocuklarınızdan ne bekliyorsunuz?” Başarı, başarı, başarı... Kurslar, özel dersler, okul... Büyük bir koşuşturmaca! Çocuklarınızın üzerinde koyduğunuz hedef nedir? Açık yüreklilikle sorun kendinize... Aslında siz çoktan yaptınız planını..
Sağlık & Yaşam | 26.03.2019
Neye ihtiyacınız varsa karşınıza o çıkar. Siz ona ‘Tesadüf’ dersiniz. Bir sabah uyanırsınız, telaşla evden çıkarsınız, her zaman aynı saatte bindiğiniz metro kalkmak üzeredir. Tam merdivenlerden inerken metronun uzaklaştığını görürsünüz. Kendinize kızmaya başlarsınız. “Biraz daha erken kalksaydım, o çalan telefona bakmasaydım” diye düş&..
Sağlık & Yaşam | 26.03.2019
BAZEN, AKIŞINA BIRAKMAK GEREKİR; YAPRAKLARI, SUYU, MEVSİMLERİ, OLAYLARI, İNSANLARI VE BEKLEYİP GÖRMEK GEREKİR SONUÇLARI. -ŞEMS-İ TEBRİZİ Hiç dereye düşen bir yaprağı izlediniz mi? Dalından düşen yaprak derenin içinde, dans ederek yol alır.  Ta ki karşısına bir dal parçası çıkana kadar. Dal onun ilerlememesi için önüne set çeker. Yapra..
Sağlık & Yaşam | 03.04.2019
Güzel bir yaz akşamıydı. Ayvalık ta deniz kenarında bir restoranda arkadaşımla yemek yiyoruz. Balıklarımızı söylemişiz ortamın tadını, keyfini çıkarıyoruz. Gün batımı, martılar, yosun kokusu ve tatlı serinlik. Ve ortamı daha da güzelleştiren can arkadaşımla sohbet. Hayat bize güzel o derece keyifliyiz. Her şeyden kopmuşuz ve Ayvalık bizi içine çekmiş sadece onu yaşı..
Sağlık & Yaşam | 29.04.2019
Baharın müjdecisi badem ağaçlarının çiçek açtığını görmediyseniz eğer... Portakal ağaçlarının çiçek kokularına karşı burnunuzu tıkadıysanız... Kaldırımların içinden çıkan papatyalar yolunuzu kesmediyse henüz... O zaman bir de başınızı kaldırıp gökyüzüne bakın! Leyleği havada görmeniz an meselesi... Farkında mısın..
Sağlık & Yaşam | 29.04.2019
Bir şeyler alırken, alışveriş yaparken,  Bu bir giyim eşyası, mobilya, kişisel bakım ürünleri her ne alıyorsanız. Kendinize hiç sordunuz mu… Bunu kimin için alıyorum? Kendime mi? Yoksa olmak istediğim “ben”e mi? Yeni sezon açıldı. Her yerde bahar renkleri, İçimiz açılıyor adeta. Hava ısınmadan alıp giyinesimiz var. Halbuki yazlıklar bile ç..
Sağlık & Yaşam | 08.05.2019
AŞK ÖYLE BİR MEVSİMDİR Kİ, BAHAR GİBİ KIŞTAN SONRA GELEN... Sizi alır o soğuk iklimden, yavaş yavaş içinizi ısıtmaya başlar... Kaderinize razı bir köşe yastığı gibi otururken, yerinde duramaz hale getiriverir sizi... Bir uyanış başlar içinizde, tüm hücrelerinizi sarar... Bütün kuşlar içinizde bir orkestra kurup coşkuyla aşk şarkıları söylemeye başlar..
Özgün İçerik | 05.07.2019
Bir insanı sevmenin, değer vermenin önüne neler koyarsın? Bir insanı sevmekten kolayca vazgeçtiğin kadar nelerden vazgeçersin? Bir insanı sevmek, bir insana değer vermek birçok değerin üstünde farkında mısın? En kolay vazgeçtiğimiz şeydir bir insanı sevmek... En zor ise  dünya malından vazgeçeriz.  Madde dünyasını merkezimize alarak yaşarız. Hatta ..
FACEBOOK İLE BAĞLAN