HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 14 Temmuz 2018

Vodafone ''Geleceğin Karakartalı'' Projesinde Beşiktaş JK Altyapısına Katılacak Genç Yetenekler Belli Oldu

Magazinizmir
Vodafone ve Beşiktaş JK ortaklığında hayata geçirilen, dünyanın ilk dijital scouting (futbolda yetenek avcılığı) projesi “Geleceğin KaraKartalı” tamamlandı.

7 bölgede elemeleri geçen 8-13 yaş arası 35 çocuk, İstanbul’da 3 gün kamp yaptıktan sonra büyük final için Vodafone Park’ta sahaya çıktı.
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın da izlediği çocuklar, yetenekleriyle göz doldururken, Türk futbolunun geleceğine dair umut verdi.

13 Temmuz 2018 – Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone ve Beşiktaş JK tarafından Türk futbolunun geleceğine katkı sağlamak üzere hayata geçirilen "Geleceğin KaraKartalı" projesi, Vodafone Park’ta düzenlenen final etkinliğiyle sona erdi. 7 bölgede elemeleri geçen 8-13 yaş arası 35 çocuk, Beşiktaş JK’nın Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen 3 günlük "Geleceğin KaraKartalı Yetenek Kampı" sonrası büyük final için Vodafone Park’ta top koşturdu.

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın da izlediği final maçlarında, "Geleceğin KaraKartalları" 8’er kişilik 4 takım halinde mücadele etti. Ünlü sunucu Selim Yeğin tarafından anons edilen genç yetenekler, sporcu tünelinden geçerek sahaya çıktı. 25’er dakikalık 2 devreden oluşan 2 ayrı karşılaşma halinde oynanan final maçlarında genç sporcular tüm yeteneklerini sergilerken tribünlerden de tam not aldı.

Final maçları sonrası Beşiktaş JK altyapı antrenörleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu, Kocaeli’den Metin Mert Batur, İzmir’den Ege Dinç, Diyarbakır’dan Bora Gül ve Osman Ege Şensek, Ankara’dan Batuhan Türkcan ve Mehmet Haydaroğlu, Manisa’dan Berk Uslu, Sivas’tan Enes Arslan ve Niğde’den Elif Can, Beşiktaş JK altyapısına girmeye hak kazandı. Başarılı gençlere madalyalarını Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan verdi. “Geleceğin KaraKartalı” final etkinliğinde, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Beşiktaş JK Futbol Altyapı, Yapılanma ve Scouting’den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Albayrak, Beşiktaş JK Altyapı Futbol Planlama ve Geliştirme Direktörü Serkan Reçber ve Beşiktaş JK’nın unutulmaz futbolcusu Metin Tekin de hazır bulundu.

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, şunları söyledi:
"Beşiktaş JK olarak gençlerimiz için sporla dopdolu, aydınlık bir gelecek hayal ediyoruz. Bu geleceği inşa etmenin en önemli ve doğru yolu da geleceğin -Zeki, Çevik, Ahlaklı- sporcularını yetiştirebilmekten geçiyor. Bu amaçla çıktığımız yolda, değerli yol arkadaşımız Vodafone ile birlikte hayata geçirdiğimiz çok özel bir projenin harika sonuçlarını bugün hep birlikte yaşıyoruz. ‘Geleceğin KaraKartalı’ projesi ile Türk sporunun, Türk futbolunun geleceğine; bir yanıyla mütevazı, bir yanıyla da çok önemli bir ışık tuttuğumuza inanıyorum. Bugün sahada olan kardeşlerimiz, gelecekte hem kulübümüz hem de ülkemiz için gurur kaynağı olacaklardır, buna inancım tam. Elbette bu projeyi bir son değil, başlangıç olarak görmek, sadece Beşiktaş JK özelinde değil, tüm spor ekosistemi nezdinde, geleceğin yıldızlarını keşfetmek, onlara el uzatmak hepimizin birincil vazifeleri arasındadır diye düşünüyorum. Görevli arkadaşlarımızın büyük bir özenle değerlendirerek seçtiği genç sporcularımızı ben de yürekten tebrik ediyor ve bilişim teknolojilerinin gücüyle spora farklı bir katkı sağlayan kıymetli iş ortağımız Vodafone’a da bu vesileyle içtenlikle teşekkür ediyorum."

Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, şöyle konuştu:
"Vodafone olarak, Türkiye’de gençlerin gelişimine destek veriyoruz. Gençler, bir ülkenin en değerli varlıklarından biridir. Beşiktaş JK ile işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz ‘Geleceğin KaraKartalı’ projesinde de dijital platformlarımız sayesinde Türkiye genelinde 8-13 yaş arasındaki tüm gençlere geleceğin başarılı futbolcuları arasına katılma konusunda fırsat eşitliği sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projemizin, Türk futbolu için örnek bir hareket olduğuna inanıyoruz. Beşiktaş JK ile son derece verimli ve mutlu ilerleyen bir işbirliğimiz var."

Beşiktaş JK Altyapı Futbol Planlama ve Geliştirme Direktörü Serkan Reçber ise şu açıklamayı yaptı:
"Bu bir bitiş değil bir başlangıç. Seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Ama biz bütüne ve büyük resme bakıyoruz. 35 arkadaşımızın da bundan sonra bizimle birlikte olabilmesi için, sevgili hocalarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, kendi illerine döndüklerinde oradaki spor okullarımızda bila bedel bu kardeşlerimizin bizim takibimizde gelişmeleri için altyapı hocalarımız ile birlikte bunu organize edeceğiz. Hayaller hiçbir zaman bitmez. Biz çocuklarımızın hayallerine giden kapıyı araladık."
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN