HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 6 Ağustos 2021

Tokyo 2020’den İki Madalya Daha!

Magazinizmir
14.Gününe girdiğimiz Tokyo 2020 Olimpiyatlarında Ülkemize 2 Madalya daha Taha Akgül ve Ali Sofuoğlu’ndan geldi. İki mili sporcumuz sayesinde madalya sayımız 8’e yükseldi.

 

Olimpiyatların 14.gününde milli güreşçimiz Taha Akgül, Moğol rakibi Lkhagvagerel Munkhtur'u, milli karatecimiz Ali Sofuoğlu ise Güney Koreli Heejun Park'ı yenerek bronz madalya kazandılar.

 

Akgül erkekler serbest stil 125 kilo bronz madalya mücadelesinde Moğol Lkhagvagerel Munkhtur'u yenerek madalyanın sahibi olurken, Sofuoğlu da hakemlerden 27.26 puan alarak bronz madalyanın sahibi oldu.

"Olimpiyat tarihinde 100. Madalya"

Tokyo 2020'de güreşte alınan madalyalarla bu branşta Türk güreşçilerin olimpiyatlarda kazandığı madalya sayısı 66'ya çıktı. Rio 2016'da altın madalya alan Taha Akgül, Tokyo 2020'yi ise bronz madalya alarak tamamladı.

Aynı zamanda Sofuoğlu’nun kazandığı bronz madalya ise, Türkiye'nin olimpiyat tarihindeki 100. Madalya oldu. Sofuoğlu, “100. madalyayı kazandığım için çok mutluyum. Ben buraya altın madalya almak için geldim. Finale çıkan rakibim son 20 maçtır kaybetmiyordu. Buraya onu yenmeye gelmiştim. O yüzden buruk bir sevincim var. Destekleyen herkese teşekkür ederim.” Sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN