HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 4 Nisan 2018

Tasarım Ofislerine Akıllı Telefonlar ile Giriş Yapılacak

Magazinizmir
Tasarım ofislerinde, yeni nesil giriş-çıkış sistemleriyle yaratıcı profesyonellere konfor sağlanırken, personel verileri raporlarla yöneticilere sunuluyor.

Perakende sektöründe işinin uzmanı olan tasarım merkezi çalışanlarının en özgün projelere imza atması, konforlu ve rahat bir iş ortamına sahip olmalarıyla mümkün oluyor. Bununla birlikte, yaratılan özgün tasarımların korunması da tasarım ofislerinin en önemli ihtiyaçlarından biri. Bu nedenle giriş çıkışların mutlak bir kontrol ile sağlanması kritik önem arz ediyor. Sensormatic'in tasarım merkezlerine özel olarak geliştirdiği entegre giriş çıkış sistemleri, ofis personelinin giriş çıkış ve mesai süreçlerini geleneksel kartlı sistemler yerine ileri seviye teknolojilerle yönetiyor.

Devlet teşvikinden faydalanmak için çalışanların giriş çıkış ve mesai saati takibini yapmaya ihtiyaç duyan tasarım merkezleri, Sensormatic'in üç kademeli giriş çıkış sistemiyle kartsız, zahmetsiz ve etkili bir çözüme kavuşuyor.

Akıllı Telefon Varken, Giriş Kartına Gerek Yok!

Mobil cihazların hızla yaygınlaşmasıyla birlikte, akıllı telefonlar temel iş süreçlerinin de vazgeçilmezi oldu. Sensormatic'in yeni çözümü HID Twist & Go ise akıllı telefonların hayatımızı kolaylaştırdığı alanlara bir yenisini ekliyor: Kartlı geçiş yerine "döndür geç" dönemini başlatan bu çözüm, akıllı telefonların giriş kartı yerine kullanılmasını sağlıyor. Tasarım merkezlerinde konforlu bir çalışma ortamı arayan yaratıcı profesyoneller için kart taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran bu sistemde, telefonu okuyucu karşısında özel bir hareketle çevirerek ya da okuyucuya yaklaştırarak geçiş yapılabiliyor.

Akıllı telefona indirilen uygulama üzerinden telefonun sahibini otomatik olarak tanıyan HID Twist & Go, giriş çıkışların kontrol altına alınmasına ihtiyaç duyan her yere kolayca entegre edilebiliyor. Ofis içinde kontrol ve yetkiye tabi bölümlere sadece ilgili kişilerin girmesi sağlanıyor. Giriş çıkış hareketlerinin gerçek zamanlı olarak sisteme işlenmesiyle birlikte, denetleme süreçlerini kolaylaştıran raporlar elde ediliyor.

Passware Yazılımı ile Tüm Personel Verileri Hızlıca Raporlanıyor

Sensormatic tarafından geliştirilen Passware Personel Devam ve Kontrol Sistemi (PDKS), ile giriş çıkış ve mesai saatlerini hatasız biçimde takip ederken, bordrolamaya veri sağlamak, kişilerin ofis içindeki yol haritalarını görüntüleyip, lokasyonlarını belirlemek ve acil durumlarda anlık yoklama yapabilmek mümkün oluyor.
Ofise ziyaretçi geldiğinde e-posta ile ilgili kişi anında bilgilendiriliyor. Çalışanların yaptığı giriş çıkışlar mesai saatleri baz alınarak raporlanıyor ve bordrolama süreçleri kolaylaşıyor. Ziyaretçilerin dolaşabileceği alanlar Passware üzerinde tanımlanarak, bina içindeki bölümlerin giriş çıkış yetkileri hızlıca güncellenebiliyor.

IP Kameralar Her An Kayıtta

Bina içi güvenliğin temel unsuru olan IP kameralar, tasarım merkezlerinin de olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Çalışma ortamındaki tüm faaliyetleri 7 gün 24 saat kayıt altına alan video izlme sistemleri, Sensormatic'in giriş çıkış sistemine entegre çalışıyor. Yetkisiz girişlerde ilgili görüntüyü güvenlik yetkililerinin dikkatine sunuyor.

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri;

24 yıldır sektör lideri olarak hizmet veren Sensormatic, sektöre ve ihtiyaca özel tasarladığı marka bağımsız çözümlerle öne çıkan bir teknolojik çözüm entegratörüdür. 300’e yakın uzman çalışanımızla ve Türkiye’deki 12 ofisi ile Perakende, Havacılık, Kamu ve Adalet, Bankacılık ve Finans, Ticari ve Endüstriyel, Enerji, Sağlık, Eğitim, Lojistik, Spor, Turizm ve Otelcilik alanlarına güvenlik ve operasyonel verimliliğe doğrudan etki eden teknolojik çözümler sunar. Sensormatic’in sunduğu çözümler; video izleme ve geçiş kontrol çözümleri, biyometrik sistemler, çevre güvenlik sistemleri, yangın algılama ve alarm çözümleri, elektronik ürün takip çözümleri, RFID ve mağaza içi analiz çözümleri, kişi sayma sistemleri, kablolu ve kablosuz ağ çözümleri gibi yenilikçi ve entegre teknolojilerden oluşur.
*Sensormatic bir Securitas Grup şirketidir.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN