HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 10 Ocak 2020

SCOUTIUM, İKİNCİ YARI ÖNCESİ KARŞIYAKA SK TEKNİK HEYETİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Magazinizmir
Türkiye genelinde 200’den fazla eğitimli gözlemcisiyle futbolcu ve takım analizlerini kulüplere ulaştıran dijital futbol gözlemciliği platformu Scoutium, Karşıyaka SK teknik heyeti ile ikinci yarı öncesinde bir araya geldi.

Yetenekli futbolcuların ve gözlemcilerin keşfedilmesine katkıda bulunan; kulüplere geniş, detaylı, sağlıklı bilgi veren, 90 dakikalık görüntülerle birlikte oyuncu ve takım analizi sunan, kulüplerin doğru transfer tercihlerine yönelmesini ve rakiplerini analiz ederek liglerindebaşarılı olmasını sağlayan Scoutium, Karşıyaka SK’yı ziyaret etti.

Scoutium, Türkiye çapında kurduğu ağ ile takip edilemeyen kaliteli oyuncuları ortaya çıkartmayı mümkün kılıyor. Kurulan bu ağ ile Anadolu’nun herhangi bir yerinde futbol oynayan yetenekli futbolcuların keşfedilerek daha üst liglere transfer olmasının önünü açan Scoutium, aynı zamanda kulüplerin kendilerine en uygun oyuncuyu bulmasına yardımcı oluyor.

Scoutium Karşıyaka SK teknik heyeti ile görüştü

Scoutium ekibi Sakaryaspor’un teknik heyetiile görüşerek Scoutium’undigitalscouting sistemini anlattı. Yapılan bu görüşmede Scoutium'untakım ve oyuncu analizlerini karşılaşmalardan 48 saat sonra 90 dakikalık videolarla birlikte düşük maliyetlerle gerçekleştirdiğininaltı çizildi. Türkiye’nin hemen hemen her ilinde yer alan scoutları sayesinde bugüne kadar takip edilmeyen, edilemeyen kaliteli oyuncuları keşfetmenin yanı sıra kulüplerin scouting ekiplerine liglerinde başarılı olmaları adınaverilerle destek olduğu da Scoutium ve Karşıyaka SK teknik heyeti arasında yapılan görüşmede masaya yatırıldı.

FACEBOOK İLE BAĞLAN