HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 11 Kasım 2022

PGEMS Wellness Merkezi, Bayraklı’da Hizmete Girdi.

Magazinizmir
PGEMS Wellness Bütüncül Sağlıklı Yaşam ve Ebeveyn Danışmanlık Merkezi "Değişen Dönüşen Farkında Ebeveyn ve Bireyler" sloganı ile Bayraklı’da hizmete girdi.

Hilmi Selvili By Avcılar Exclusive B blokta yer alan Pgems Wellness Merkezi birçok ana bölümden oluşuyor. Magazin İzmir Kasım sayısı için Psikolog, Ebeveyn Danışmanı ve Çift Terapisti İpek Günay Baydaroğulları ile PGEMS’i konuştuk.
PGEMS sisteminin Kurucusu Psikolog İpek Günay Baydaroğulları, “İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum. İzmirliyim. Üniversiteden sonra ilk iş deneyime İstanbul’da başlayarak 10 yıllık bir İstanbul tecrübesinden sonra 2021’de memleketim izmire döndüm. Sektöre ilk özel eğitim ve rehabilitasyon alanında giriş yaptım. Özel çocuklarla çalışarak özel eğitim psikoloğu olarak ebeveyn ve çocuklara dair eğitim koordinatörlüğü, idarecilik ve özel çalışmalar yürüttüm. Bunun sonucunda 2017 yılında sektörün en büyük eksikliği olan ebeveyn akademileri ve danışmanlığını bütüncül destekleyecek, tek çatı altında bir çok dalda ki uzmanın buluşarak ebeveynlere yol arkadaşı ve kılavuz olacak PGEMS’i (psikolojik ve gelişimsel erken müdahale sistemi) kurdum. Ayrıca bu sistemle Franchise olarak oluşturduğum Kiddy Family Club (Pgems) markasının tesciline ve telif haklarına sahibim. Bu sistemi kurma daki diğer bir sebep ise, çocukla istediğiniz kadar seanslar yürütün ebeveynle çalışmıyorsanız, onlara temelde eğitim ve yol haritası çizmiyorsanız çocuk bir zaman sonra o problemi yine tekrarlıyor. Buradaki amaç ebeveynlere gebelikten ergenliğe her yaşın özelliğini dinamiğini öğreterek çocuk yetiştirme konusunda destek sağlamaktır.

Psikolojik ve gelişimsel erken müdahale sistemi PGEMS’in temeli özetle;
HAYAT BOYU EBEVEYN AKADEMİSİ olarak geçen ebeveyn eğitimlerine dayanmaktadır.
Hayat boyu dememizin sebebi Evliliğe, Gebeliğe, Doğuma hazırlıktan itibaren ergenliğe kadar sistematik ilerleyen 7 ebeveyn akademi eğitimi ile hayat boyu ebeveyne takip danışmanlığı sağlanmasıdır. Amaç her ailenin bir bilirkişi ebeveyn danışmanına sahip olmasıdır. Akademilerimizi sıralıcak olursak ;
1)Evliliğe Hazırlık Akademisi
2)Doğuma ve Ebeveynliğe Hazırlık Akademisi
3)Bebeklik Dönemi Ebeveyn Akademisi (0-2 YAŞ)
4)Okul Öncesi Dönemi Ebeveyn Akademisi (3-5 yaş)
5)Okul Dönemi Ebeveyn Akademisi (6+ Yaş)
6)Ergenlik Dönemi Ebeveyn Akademisi (12 + yaş)
7) Özel Çocuklar Ebeveyn Akademisi (Nörogelişimsel farklılık)
Her programın süresi ve uzmanı akademinin içeriğine göre farklılık göstermektedir.

Bu sistemin temeli her ne kadar psikolojik danışmanlığa dayanıp psikologların koordinatörlüğünde olsada, 35 farklı branşta uzmanın desteği ve takibi de yer almaktadır. Örneğin; Kadın Doğum Uzmanı, Diyetisyen, Ebe, Yoga ve Spor Eğitmeni, Çocuk Doktoru, Nörolog, Dil Terapisti ve dahası ile ebeveyn akademilerimiz ve danışmanlıklarımız bütüncül destek sağlamaktadır.. Ailenin tüm ihtiyaçlarını 3. Göz olarak tek çatıda buluşturan sistem içerisinde hem ebeveyne hem çocuğa maddi ve manevi olarak doğru zamanlama ile erken müdahale sağlıyoruz. Sadece çocuğunuzla ilgili bir konuyu danışmak için başvurduğunuzda dahi sizi ve tüm ailenizin dinamiklerini inceleyerek, çift ve bireysel olarak kişisel gelişiminize yönelikte desteklerle buluşuyorsunuz.
PGEMS üyesi olun hem çocuğunuz için hem kendi kişisel gelişiminize dair değişen dönüşen farkında ebeveyn ve bireyler olmanın farkını yaşayın. ”

PGEMS Wellness Merkezi
“Sitemizin sosyal etkinlik alanında hizmet vermektedir. Merkezimizde fitness salonu, yoga pilates stüdyosu, çocuk etkinlik alanı, sinema ve bilardo salonu, açık kapalı havuz, sauna hamam, parti etkinlik alanı ve psikolojik danışmanlık birimimiz yer almaktadır.

Pgems sistemi doğrultusunda 03 aydan başlayan 12 yaşa kadar ebeveynli/ebeveynsiz oyun grupları ve çocuk atölyeleri bulunmaktadır. En az 3 aylık kayıtlar halinde aldığımız gruplarımızda amaç; çocuğunuzun gelişimsel ve psikolojik süreçlerini takip ederek müdahale edilmesi gerekilen alanları tespit etmek, desteklemek ve psikolog gözlemi doğrultusunda ebeveynlerimize doğru yol haritası sunmaktır.
Özel günlerinizde(doğum günü, babyshower vs.) belirli gün ve özel haftalara yönelik parti etkinlikleri(hallowen, yılbaşı temaya yönelik ..) , aile/ çocuk sinema günleri, uzman workshopları, kişisel gelişime yönelik yetişkin atölyeleri ( meditasyon, nefes atölyesi, ses meditasyonu, çakra, reiki, aile dizimi vs)

Merkezimiz haftanın 7 günü açık olarak sabah 10:.00 akşam 21.00 arasında hizmet vermektedir”

PSİKOLOG VE EBEVEYN DANIŞMANı OLMAK ?
“Ben psikolog olarak ebeveyn danışmanlığı ağırlıklı olarak çalışmaktayım çünkü çocuk ile çalışırken yada çift aile çalışırken verimli olmak için ayrımda bulunmak mümkün değildir. Ebeveyn danışmanı bir psikoloğun emzirmeden, çift dinamiğinden, uyku eğitiminden, çiftin cinsel hayatına kadar bütüncül konuları ele alması ve pratiğe sahip olması gerekiyor ancak ebeveyn danışmanlığına dair ayrı bir özel eğitim bulunmamaktadır. Bu tamamen uzmanların kendini geliştirmesi deneyimlemesine bağlıdır. Dolayısıyla merkezimiz aynı zamanda PGEMS Ebeveyn Danışmanlığı mesleki eğitimlerine de yakın zamanda sektörel katkı sağlamak amacıyla bilimsel çalışmalarına araştırmalarına da başlayacaktır.
ve daha geniş kitlelere ulaşmak uzmanlarımızın önerdiği marka işbirlikleri ile Ebeveyn Akademisi Otel eğitim kampları (Pgems Camps) ve Pgems Days Olarak 3 günlük Ebeveyn Eğitim Fuarı organize etmek 2023 yılı planlarımız içerisinde yer almaktadır.

İnstagram sayfalarımız @psikologgunay Merkezin ise @pgemswellbeing
Telefon numarası 0542 807 34 35
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN