HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 15 Şubat 2018

Ödüllü Tasarımlar Serap Korkmaz'dan 'Sofia' Koleksiyonu

Magazinizmir
Tasarımcı ve İç Mimar Serap Korkmaz mimari projelerinin yanı sıra 'Serap Korkmaz Design' markası altında endüstriyel tasarımlara da imza atıyor.

'Sofia Koleksiyonu'yla Red Dot Award ve German Design Award’a layık görülen genç tasarımcı başarısını uluslararası platformda kanıtlamış.

İç mimari ve tasarım eğitimlerini İtalya’da tamamlayan Serap Korkmaz önce Istituto Europeo di Design’da iç mimari eğitimi aldı, sonrasında Domus Academy’de otel tasarımı okudu. Domus Academy’den mezun olduktan sonra Milano’da çalışma hayatına başladı. Kariyerindeki ilk adımları Riccardo Giovanetti Studio ve Studio Mutti Architetti’de atan tasarımcı uzun süre Milano’da yaşadıktan sonra artık Türkiye’de projelerine devam ediyor.

‘Serap Korkmaz Design’ markası için tasarladığı ‘Sofia’ koleksiyonu tasarımcının en iddialı çalışmalarından biri. Bu koleksiyon Seramikten imal edilmiş bir çaydanlık, 6 çay bardağı, 6 çay kaşığı ve ahşap, mermer ve pirinçten üretilmiş bir tepsiden oluşuyor. Serap Korkmaz’ın “Benim için doğup büyüdüğüm coğrafyaya ve Türk kültürünün zenginliğine tasarımcı olarak bir saygı duruş niteliği taşıyor,” diye tanımladığı bu koleksiyon tasarımcının kariyeri adına çok önemli bir adım. ‘Sofia Çay Seti’yle Red Dot Award Design Consept 2016 ve German Design Award 2017 ödüllerini kazanan tasarımcı uluslararası platformda yakaladığı başarılı çizgiyi ülkesinde devam ettirmeyi planlıyor. Farklı malzeme ve renk alternatiflerinin sunulduğu koleksiyon hem set olarak hem de parça parça sunuluyor. Üstelik koleksiyonda yer alan her parçayı işlevlerinden uzak, dekoratif birer obje olarak da düşünebilir, kullanabilirsiniz.

İç mimari projelerinin yanı sıra markasındaki ürün gamını gün geçtikçe geliştirecek olan tasarımcının amacı daima kaliteli, özgün, estetik ve aynı zamanda işlevsel tasarımları tüketiciyle buluşturmak. Tasarımlarının evrensel bir dile sahip olması ise Serap Korkmaz’ın en büyük başarısı olsa gerek!
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN