HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 13 Ekim 2021

Koruncuk Vakfı Yönetimi, İzmir Gönüllüleri ile Buluştu

Magazinizmir
Kurulduğu günden bu yana, temel ihtiyaçlara ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları güvenli ve donanımlı gençler olarak hayata hazırlamak amacıyla çalışmalar yürüten Koruncuk Vakfı, İzmir bölgesinde gönüllülük esasıyla yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almak ve fikir alışverişinde bulunmak üzere gönüllüler ile İzmir’de bir araya geldi.

Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Av. Dr. Figen Samuray, Mütevelliler ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı buluşmada, farklı sektörlerde deneyime sahip gönüllüler ile Vakfın çalışmalarına nasıl katkı sunabilecekleri konuşuldu. Mütevellileri, gönüllüleri ve destekçileri ile Koruncuk Vakfı’nın büyük ve güçlü bir aile olduğu belirtilirken, özellikle gönüllülük esasıyla yürütülen çalışmaların, Vakıf için taşıdığı anlam ve öneme vurgu yapıldı.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü öncesinde gerçekleştirilen gönüllü buluşmasında, Kız çocuklarının eğitimi için #BirGünDeğilHerGün sloganıyla başlatılan kampanya hakkında bilgi paylaşıldı. Kız çocuklarının güçlendirilmesi amacıyla onlara verilecek her türlü desteğin toplumsal açıdan yaratacağı olumlu etkilerine değinilen buluşmada, düzenli bağışın nitelikli ve kesintisiz eğitim için zorunlu olduğuna dikkat çekildi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN