HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 24 Mayıs 2022

Konteyner Ev Neden Bu Kadar Çok İlgi Görüyor?

Magazinizmir
Şehir yaşamının getirdiği sorunlar doğa içerisinde müstakil konutlarda minimal yaşam özlemini her geçen gün yükseltiyor. Bu arzuyla her yıl çok sayıda vatandaş müstakil konut sahibi olmak için adım atıyor.

Çevre dostu konut modeli konteyner evde
Katlı binalarda yaşamın adete bir çile haline dönüştüğü kent yaşamından doğal yaşama kaçışta önemli artış yaşanıyor. Gürültü, aşırı boğucu nüfus, trafik stresi bu kaçışı tetikliyor. Doğayla iç içe kalabilmek, güzellikler içerisindeki yeni yaşam alanlarını koruyabilmek için çevre dostu konut modelleri özellikle tercih ediliyor. Bu tercihte yaşanmış olumsuz tecrübelerin katkısı büyük kuşkusuz. 50 – 60 yıllık aşamalı süreçlerde katlı binalarla beton yığınına dönüşmüş şehirleşme deneyimi ortada. Doğal yaşamı arzularken aynı yapı modelini sürdürmek çevrenin korunması adına hiç de sürdürülebilir değil. Tekrar aynı döngüyü yaşamamak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir konutlar bırakabilme adına müstakil konutta konteyner ev modeli isabetli bir tercih.

Alt ve üst şaseleri tamamen çelik metaller kullanımıyla inşa edilen konteyner evler tamamen dönüştürülebilir özelliğe sahip. Sac panel kapıları yine sac levhalar arasına yalıtım dolgusuyla üretilen duvar ve çatı panellerine kadar her detay dönüşümlü. Sürdürülebilir ve daha yaşanabilir bir çevre için konteyner ev en doğru seçim kuşkusuz.

Konteyner ev minimal yaşam arzusunu en iyi şekilde karşılıyor
Şehir hayatından anlık zaman dilimlerinde de olsa kaçarak rahat bir doğaya uyanma arzusunda olanlar için konteyner ev son derece isabetli bir seçim. Aradığınız doğa içerisinde, yaşam alanları, tuvalet ve banyosu, mini mutfağı ile şirin bir ev ise konteyner ev tam size göre. Üstelik çok ekonomik konteyner ev fiyatları cazibesiyle. Ergonomisi ve konforu keyfinize bütçesiyle kesenize en uygun müstakil konut modeli size özel. Modern hızlı üretime sahi olup istediğiniz mekanda sevk edildiği gün oturumunuza hazır. Konteyner ev modelleri arasında 1+1 veya 2+1 çok sayıda hazır konut seçiminizi bekliyor. Türkiye’nin neresine olursa olsun inşa süreçleriyle uğraşmadan kullanımınıza hazır bir ev konteyner ev.

Kullanıma hazır konseptiyle konteyner ev ilgi odağı
Şayet yepyeni müstakil bir konut arayışındaysanız kullanıma hazır konseptiyle konteyner ev sizin için en isabetli tercih olacak. Yenilikçi konut modeli müstakil konut sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaşın ilgi odağında. Uzun ömürlü yapı sınıfı, deprem güvenliği ve ergonomisiyle kullanıma hazır konut konforu konteyner evde sizi bekliyor. Tercih eden herkes proje çizimiyle uğraşmaktan kurtuluyor. İnşaat malzeme tedariki ve çok sayıda ustayla muhatap olma sorunları bu yenilikçi modelle tamamen geride bırakılıyor. Duvardan çatıya, elektrikten su tesisatına armatürlerine varana kadar konteyner ev tamamıyla modern fabrika üretim tesislerinde imal ediliyor. Siparişinizden itibaren bir kaç gün içerisinde evinizin üretimi tamamlanıyor. Türkiye’nin neresinde olursa olsun tek bir araçla kolayca sevk ediliyor. Araçtan indirilerek yerine konulur konulmaz konteyner eviniz oturuma hazır hale geliyor.

Konteyner ev fiyatları orta gelir grupları için çok ekonomik
Uzun ömür, yapı güvenliği, fonksiyonel kullanım ergonomisiyle en iyi müstakil konut modelleri arasında yerini alan konteyner ev fiyatlarıyla da çok cazip. Orta gelir grubuna sahip dar gelirli vatandaşlar dahil küçük birikimlerle ev sahibi olmak bu modelde çok kolay. Benzer konut modellerine göre yüzde 30’lara varan fiyat avantajları konteyner ev modelinde.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN