HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 19 Kasım 2021

KAHEV'e bir ödül daha geldi " Yılın En İyi Sivil Toplum Kuruluşu"

Magazinizmir
Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri İstanbul'da sahiplerini buldu. KAHEV (Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı) Yılın En İyi Sivil Toplum Kuruluşu ödülüne değer görüldü.

KAHEV’den "Yılın En İyi Sivil Toplum Kuruluşu” ödülünü almak için sahneye KAHEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Canan Topcu ve Yönetim Kurulu üyeleri Dr. Melahat Akgün, Dr. Burcu Akdağ Özkök, Dr. Gökçe Haspolat davet edildi. Başkan Yardımcısı Topcu, “ Bizi bu ödüle layık gördüğünüz için öncelikle çok teşekkür ederiz. Biz 3 bini aşkın öğrenciye burs veren kadın tıp ve diş hekimlerinden oluşan bir vakıfız. Okullara kütüphane ve laboratuvar destekleri sağlıyoruz. Şuan da aktif 1200 öğrenciye burs veriyoruz. Sadece burs vermiyoruz okullara kütüphaneler, laboratuvarlar, özel eğitim sınıfları yaptırıyoruz. En son ‘KAHEV Kodluyor’ projemiz ile 17 ilde 17 robotik kodlama laboratuvarı yaptırdık.” dedi.
Bu yıl 4'üncü kez gerçekleşen "Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri" düzenlenen özel gecede sahiplerine verildi. İstanbul’da gerçekleştirilen büyük bir organizasyonla "İki Devlet Tek Millet" bilinci bir kez daha gözler önüne serildi.
“KAHEV” Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Melahat Akgün, “Karabağ zaferimizin 1.yıl dönümünde bu ödülü almamız bizim için ayrı bir onur oldu.”
KAHEV yönetim kurulu üyesi olan Dr. Melahat Akgün, özellikle böyle bir ödüle layık görüldükleri bu senede Azerbaycan’ın Karabağ zaferinin 1.yıldönümüne denk gelmesi ayrı bir önem taşıdığını söyledi. Akgün sözlerine şöyle devam etti: “ Bu güzel gece de bizi tercih ettiğiniz için onurlu ve gururluyuz. Bu güzel sunucularımıza çok teşekkür ederiz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.”
Özel gecede, Azerbaycan'ın Karabağ zaferi de kutlandı.
Türkiye-Azerbaycan Strateji ve Ekonomi Kulübü'nce düzenlenen program, iki ülkenin kardeşlik bağlarını güçlendirmeyi, birlik ve beraberliğini tüm dünyaya göstermeyi amaçlıyor. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN