HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 15 Kasım 2021

HABİTAT TV’DE “BİR TATLI DÜNYA TURU”

Magazinizmir
Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalını kuran İZ TV ekibi, yayıncılıkta yeni bir yaşam alanı yarattı. habitat kanalı, 11 Ocak 2021’de Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’da 2’nci ve 100’üncü kanalların yanı sıra şifresiz olarak da uyduda yayına başladı.

İzleyiciye saygılı, kaliteli, özgün yerli yapımların ekranlarda yeterince yer bulamayışı, Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalı kuran ekibi harekete geçirdi. Türk televizyonlarında pek çok ilki gerçekleştiren deneyimli ekip, yüzde yüz yerli yapımlar ve uluslararası kalitedeki yepyeni içeriklerle, televizyon yayıncılığına farklı bir soluk getiriyor. Kaliteli içerik arayışındaki televizyon izleyicileri, hayata dair tüm tatları, habitat’ın özgün yapımlarında buluyor.

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’nun gücünü arkasına alan habitat, Tivibu’da 2’nci ve 100’üncü kanallarla, IPTV, uydu, web, mobil TV ve smart TV platformlarında izleyiciyle buluşacak. Uydudan şifresiz olarak da erişilebilen habitat, merak eden herkesi yaşam alanına bekliyor.

Klasik müzik, caz ve sahne sanatlarından festivallerin özel içeriklerine, ekibin uzmanlık alanı olan belgesellerden sohbet ve lifestyle programlarına uzanan yayınlarla habitat, Türk televizyonculuğunda önemli bir işlev üstleniyor. Yalın dili ve görsel gücüyle herkese kucak açan habitat, televizyon izleyicisinin yeni yaşam alanı olmaya aday.

Yeni bir programa Jolly Tur sponsorluğunda “hadi gidelim” mottosuyla başlayan, İris Çıngı’nın sunacağı “ Bir Tatlı Dünya Turu” isimli belgesel kuşağı da kanalda yerini almaya hazırlanıyor.

İris Çıngı belgeselde farklı ülkelerin tatlılarını ve tatlıların bu ülke kültüründeki etkilerini konuklarıyla konuşup, tatlının yapımına dair bilgiler veriyor.

İris Çıngı programda İtalyan tatlısı panna cotta, Mardin’in süryani çöreği, Kıbrıs tatlısı, levanten, rum ve daha bir çok kültüre ait dünya tatlılarının hem izini sürüyor hem de tadını çıkarıyor.

Bir Tatlı Dünya Turu’nun ilk bölümü habitat tv’de 7 Aralık saat 21:30’da izleyicisiyle buluşacak.

FACEBOOK İLE BAĞLAN