HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 8 Aralık 2022

Eden Huzurevi‘nde "Yüreğimizdeki El İzleri Sanat Çalıştayı"

Magazinizmir
İzmir’de güvenli ve mutlu bir yaşam sürmeleri amacıyla, her türlü detayın düşünülerek tasarlandığı’’ Eden Rezidans Geriatrik Bakım & Sağlıklı Yaşam ve Dinlenme Merkezi’’ni Sanatçılar Cennet Bahçesine çevirdiler.

Küratörlüğünü Özer Ulukaya’nın yaptığı ‘’ Yüreğimizdeki El İzleri ‘’ Sanat Çalıştayı’nda 15 sanatçının destek vererek gerçekleştirdiği 35 eser Rezidans’ta yerini aldı.
Gök Ailesinin yıllardır eğitim sektöründe edindiği tecrübelerle, çocukların hayatlarına sevgi ve merhametle dokunarak onları hayata hazırlarken, bu defa büyüklerimizin ihtiyaç duydukları bakımı ve sevgiyi saygıyı huzuru sunabilmek için mekanlarını sanata açarak Orjinal eserlerler le donatıp ayrı bir renk kattılar.
Havuzbaşında 2 dev Cam Mozaik Çalışma
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Yüksek Okulunda El Sanatları Seramik ve Cam tasarımı bölümünden Dr Öğretim Üyesi Süreya Oskay ekibi Aysun Gürsan, Hale Kil, Berna Aydemiral, Çiğdem Kayaş, Derya Çavdır, Kıfayet Özkul, İlker Yeşilbağ’ın ortak çalışması 170 x 160 cm boyutlarındaki Cam Mozaik kapalı Havuz başında yerini aldı. Süreyya Oskay, Rana Sirkecioğlu ve Esin Kaynar tarafından yaplan 50X50 boyutlarnda 3 eser de farklı bölümlerde yerini aldı.
Mini Haus Anaokulu Öğrencileri Sanatçıları ziyaret etti.
Rana Sirkecioğlu ve Mehmet Emin Erşan ve Funda Kılıç Mini Haus Anaokulu öğrencileri ile...

Sanatçı çalışmaları Eden Rezidans’ta yerini aldı,Cenk Mısırlıoğlu,Reyhan Abacıoğlu,Pınar Karaman,Funda Kılıç,Rana Sirkecioğlu ziyaretçiler arasındaydı.
Toyin Gök ,Betül Durmuş Rana Sirkecioğlu sanatçılara plaketlerini sundular.

 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN