HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 8 Aralık 2022

Distribütör Olarak Başladı Şimdi Dünyaya Sağlık Ürünleri Üretip Pazarlıyor

Magazinizmir
İzmir merkezli DNA Pharma firmasının başarılı Yönetim Kurulu Başkanı Nevcihan Altınsoy ile Magazin İzmir’e özel sağlık dolu bir röportaj gerçekleştirdik.

DNA Pharma Yönetim Kurulu Başkanı Nevcihan Altınsoy, “DNA Pharma firmasını 2019 yılında kurduk. Biz ilk olarak distribütör olarak yola çıkmıştık. Yolumuza üretici olarak devam ediyoruz. Sattığımız bazı ürünlerin yüzde elli üretim ortağıyız. Aynı zamanda hem Türkiye’ye hem de yurtdışına pazarlamalarını yapıyoruz. Hem gıda takviyesi hem de dermokozmetik ürünlerinin bir arada bulunduğu iki üç firmadan birisiyiz. Güzellik salonlarına da eczanelere de hizmet veriyoruz. Kadın ve erkek cinsel performans ürünlerimiz var. Egzama, zona, uyuz, mantar, saç problemleri ile ilgili ürünlerimiz var.
Yurtdışına ürünler üretiyoruz. Kıbrıs bayiliğimizi onayladık. KKTC, Togo, İtalya, Fas, İran, İngiltere, Rusya,Ukrayna, Suriye, Irak gibi ülkelere ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Kısa sürede çok yol aldık. Hedefimiz kullananların ürünlerimizden yüzde yüz sonuç alması. İçeriklerimizi, formülasyonlarımızı ona göre yapıyoruz. Kullanılan ürünlerden 5-10 gün içinde tüketicilerimiz sonuç alıyor. Olumlu geri dönüşler alıyoruz.
Bizim amacımız yurtdışından Türkiye’ye yatırımcı getirmek. Türkiye’de satılan ürünlerin saflığını ve bilinirliğini yurtdışında artırmak istiyoruz. Yurtdışındaki kullanıcıların Türkiye’deki ürünlere sempatisini artırmayı hedefliyoruz.
Yeni ürünler çıkartıyoruz. Çocuk grubunda immün sistem düzenleyici, bağışıklık güçlendirici ve multivitamin ürettik. Bunları tek kullanımlık likit formda monodoz olarak yaptık. Şurup gibi şişede değil bu ürünler. Genelde tok karna kullanılan ürünler bunlar. Çocuklar artık kahvaltılarını öğle yemeklerini okullarında yiyorlar. Çocuklar kendilerini paketi açıp tüketebilmeleri için bu şekilde üretim yapıyoruz. Hiçbir şekilde açıldıktan sonra bozulacak endişesi yok. Çünkü açılan ürün anında kullanılıyor. Cinsel performans ürünlerimiz var. Kadın ya da erkek için bu ürünler. Tamamen bitkisel, ihtiyaç öncesinde değil günlük dozlarda kullanılan ürünler bunlar. Erkeklere yönelik 10-15 gün içinde hem kısırlık tedavisinde kullandığımız hem de sperm kalitesini artıran, ilişki süresini artıran bir ürünümüz var. Kadınlar içinde kullanılan ürünümüz de hem sakinleştirici, hem kilo almayı engelleyici hem de istek artırıcı bir ürünümüz. Tamamen formülasyonu bize ait bir üründür. Yurtdışından gelen talepler doğrultusunda ürettik. Bizde 6 aylık bir araştırma sonrasında maksimum etki göreceğimiz etken maddeleri bir araya toplayıp çok güzel bir ürün yaptık.
Biz ürettiğimiz ürünlerde bize gelen geri dönüşlere bakıyoruz. Ona göre arge çalışmaları yapıyoruz. Kadın cinsel performans ürünümüzü de bu şekilde ürettik. Erkekler için çok ürün var ancak kadınlar için neredeyse yoktu. Bir iki günde bronzlaştıran bir ürün olsa diye talepler geliyordu. Ona göre bir ürün oluşturduk. Feedbacklere bakıyoruz. Araştırma ekiplerimiz var. Piyasanın nabzını yoklayan çalışanlarımız var. Ayak mantarı için ürettiğimiz bir ürünün zona’ya da faydası olduğunu keşfettik. Zona’yı 24 saatte bitirdiğini fark ettik. Tamamen halkın talebine göre şekilleniyoruz diyebiliriz.
İzmir Beauty Fuarı’ndayız. Ticaret odasının desteğiyle hazırlanmış bir fuar. Pandemi nedeniyle sürekli ertelenen bu fuarlar olmuyordu. Hem ülkemizde n hemde yurtdışından katılımcılar var. Biz kendi eksiklerimizi görüyoruz. Talepleri birebir vatandaşlardan öğreniyoruz. Tüketici ile diyalog haline giriyoruz. Bu fuarlar bizim için çok önemli. Piyasada neler olduğunu anlamanın en kolay yolu bu fuarlar. Umarım bu fuarların devamlılığı sağlanır.”
“Dna Pharma’nın yönetim kurulu başkanı ve kurucusu olarak Türkiye’de kadın olmanın getirdiği zorluklara ve kadının ikinci plana atılmasına karşı sert bir duruş sergilemek benim ve şirketimizin temel görevidir. Aslında Signature Eve üstünde çalışmalarımızı yaparken bu zorlukları gözlemleyip kadınların temel ihtiyaçlarını bile gizli saklı yerine getirdiği bir toplumda kadın kavramının ne kadar güçlü olduğunu vurgulamak istedik. Sıra artık kadında düşüncesiyle cinsel performans ürünlerinin hitap ettiği erkek hegemonyasına karşı kadının da sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilmesi, regl döneminde bir nebze rahatlaması ve hem fiziksel hem zihinsel olarak kendini güçlü hissetmesini sağlayan ‘Signature Eve’ utanmadan sıkılmadan raflarda yerini alacak kadının güçlü duruşunu sergileyecektir. Artık bizim sıramız diyerek kadın için daha iyi bir geleceği temenni ediyorum.”
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN