HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 1 Kasım 2021

CİHAT KORA ANADOLU LİSESİ’NİN CUMHURİYET COŞKUSU

Magazinizmir
Karşıyaka’nın en gözde okulu Cihat Kora Anadolu Lisesi, 10. Geleneksel Cumhuriyet Balosu’nu büyük bir coşkuyla kutladı.

Protokol, öğretmen, veli ve öğrencilerin yoğun katılım sağladığı gecenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Süleyman Yetişken, “Vizyonumuz; kendine güvenen, geleceğe yön veren mutlu bireyler yetiştirmek. Kendisini ve çevresini tanıyan, geleceğe bilimsel gözle bakan, kültüre ve sanata değer veren, pozitif düşünen, ulusal değerlere sahip çıkan nitelikli bireyler yetiştirmeyi misyon edindik. Cumhuriyetçi, çağdaş, bilim yolunda gençler yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz. Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur” dedi.
Yetişken, bu gece yaşadıkları büyük gururun yanında 2020 yılında vefat eden okul kurucusu ve bağışçısı iş insanı Cihat Kora’sız ilk balo olduğunu ve yokluğunu hep hissederek bu eğitim gönüllüsü büyük insanı hiç unutmayacaklarını söyledi.
İş insanı merhum Cihat Kora anısına konuşan kızı Özay Kora da, “Babam gençleri çok sever ve onlara çok güvenirdi. Daima onların arkasında oldu. Biz de Kora Ailesi olarak babamızın mirasını sürdüreceğiz” dedi.
Balo programına ait gösterilerin Cihat Kora Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlandığı gece, Gençlik Marşı eşliğinde fener alayı ile başladı. Zeybek gösterisi, “Bir Diriliş Hikayesi” adlı tiyatral sunum, müzik dinletisi, vals gösterisi ile devam eden gece, 10.yıl Marşı’nın tüm davetlilerce coşkuyla söylenmesiyle son buldu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN