HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 14 Mart 2018

Çağla Kubat, Şampiyon Rüzgar Sörfçüsü Olarak Artık Bir Barbie!

Magazinizmir
Barbie’nin Shero programı ile bebeklerini tasarladığı ilham veren kadınlar arasında Türkiye’den Çağla Kubat var!

Barbie’nin 2015 yılında başlayan Shero adını verdiği program ile kendi alanlarında sınırları zorlamış ve yeni nesil genç kızlara ilham kaynağı olan kadınlardan rol modelleri seçiliyor ve seçilen kadınların eşsiz özel oyuncak bebekleri yapılarak kutlanıyor. Barbie’nin bebeklerini tasarladığı isimler arasında ilk kez bir Türk kadını da var. Yeni nesillere ilham vermek için seçilen isimler arasında Çağla Kubat da yer alıyor. Tasarlanan Barbie bebeği ile İstanbul’da buluşan ve özel çekimlere katılan Kubat’ın ve diğer rol modellerinin yer aldığı bir video da hazırlandı. Barbie’nin tüm dünyaya sunduğu videoda Çağla Kubat ve dünyanın dört bir köşesinden seçilen kadınlar, bebekleriyle birlikte yer alıyor.

Kız çocuklarına hayal ettikleri her şeyi olabilecekleri ile ilgili ilham veren Barbie, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında dünyanın dört bir köşesinden seçtiği geçmişte yaşamış ve günümüzde yaşayan 17 rol modelini, çok özel Barbie bebeklerini yaparak onurlandırdı. Yeni nesil genç kızlara ilham vermek için bebekleri tasarlanan ve sınırları zorlayan rol modelleri arasında ilk kez Türkiye’den Çağla Kubat seçildi. Şampiyon rüzgar sörfçüsü olan ve bir dönem Fenerbahçe yelken ve rüzgar sörfü takımının sporcusu olarak yarışmalara da katılan Çağla Kubat, ayrıca genç sörfçülerin spor tutkunlarına imkan sağlamak için açtığı okulla pozitif bir rol model olarak Barbie bebeği yapılmak üzere seçilen isimler arasında yer alıyor.

2005 yılından itibaren milli sporcu olarak ülkemizi rüzgar sörfü sporunda yurtdışında da temsil eden Çağla Kubat’ın Rüzgar Sörfü Bayanlar Slalom kategorisinde Dünya Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu ve Türkiye Şampiyonlukları bulunuyor.

Barbie’nin, Shero adını verdiği program ile kendi alanlarında sınırları zorlamış ve yeni nesil genç kızlara ilham kaynağı olan kadınlardan eşsiz özel oyuncak bebeklerini yaparak onurlandırdığı isimler arasında; İngiltere’den boks şampiyonu Nicola Adams, Çin’den Voleybol Şampiyonu Hui Ruoqi ve Fransa’dan dünyaca ünlü aşçı Hélène Darrozegibi farklı geçmişlerden ve çeşitli alanlardan gelen isimler bulunuyor.

2015 yılında başlayan Shero programı sayesinde, kız çocuklarına ilham veren ve hayal ettiklerini gerçekleştirme olasılıklarını artıran rol modellerini kutlamak için daha önce Ibtihaj Muhammad, Misty Copeland, Ava DuVernay, Eva Chen ve Ashley Graham, özel oyuncak bebekleri yapılarak Barbie tarafından onurlandırıldı.

Sporcu kimliğiyle snowboard, wakeboard, yüzme, dalma, tenis, racketball, basketbol, binicilik sporlarını da hobi olarak yapan Çağla Kubat’ın açtığı Çağla Kubat Windsurf Academy, Alaçatı Körfezi’nde gençlere rüzgar sörfü sporunu hızlı, kolay ve güvenilir şekilde öğrenme imkanı veriyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN