HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 18 Şubat 2022

Bülent Alcan ile Magazin İzmir Özel

Magazinizmir
Kişiye özel terzi olarak ünlenen Bülent Alcan, İzmir Alsancak'ta ekibiyle birlikte erkek kıyafetlerine ruh katıyor. Erkek giyimde kalite ve şıklığı bir arada sunan Alcan, yıllardır giyimine özen gösteren erkeklerin tercihi konumunda yer alıyor.

 37 yıldır terzilikle uğraşan bir aileden gelen Bülent Alcan, küçük yaşlardan itibaren amcalarının yanında mesleği tüm detaylarıyla öğrendi. Şık giyinmek isteyen erkeklere zengin kumaş seçenekleriyle kişiye özel kıyafet dikilen terzide, kıyafetlere ruh katılarak dikim yapıyor.
Terzilik mesleğinin güçlü temsilcilerinden Bülent Alcan, İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye'de özel kıyafet diktirmek isteyenlerin adresi oldu.

Kişiye özel terzi kavramı hakkında kısa bir bilgi veren Alcan, terziliğin sadece tadilattan ibaret olmadığını yaptıkları işlerle herkese gösterdiklerini ifade etti. Elbise diktirmek isteyen müşterilere dünyaca ünlü kumaş koleksiyonları sunduklarını, mevsime göre uygun ve çeşitli kombinler önerdiklerini belirten Alcan, kumaş seçiminden provaya, provadan kıyafetin dikim sürecine çok hassas davrandıklarını söyledi.

Bülent Alcan Kişiye Özel Terzi'de tüm müşterilere ayrı ayrı boyun, omuz yapısı, boyun yapısı gibi birçok vücut ayrıntısının ölçüleri alınarak dikim ve kesim işlemleri gerçekleşiyor.
Kumaşlarda dünyaca ünlü lüks markalarla çalıştıklarını ifade eden Alcan, her yerde bulunmayan özel kumaşlarla dikim yaptıklarını iyi kumaştan iyi kıyafetler tasarladıklarını söyledi

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN