HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 6 Temmuz 2022

Bahçe mobilyaları, Chakra ile zamanın ötesinde tasarımlara dönüşüyor

Magazinizmir
Yaz aylarının gelmesiyle sohbetler ve yemekler bahçelere, teras ya da balkonlara taşınıyor. Şık tasarımları ve doğal ürünleriyle evlerin havasını değiştiren Chakra, tasarımlarıyla bahçe mobilyalarını zamanın ötesine taşıyor. Bahçe, teras ve balkonlara yeni yaşam alanları da kazandıran mobilyalar, evlerde ise dört mevsim özgür dekorasyon fikirlerinin önünü açıyor.

Doğadan aldığı ilhamı tasarımlarına yansıtan Chakra, bahçe mobilyalarıyla teras, balkon ve bahçeleri Chakra ayrıcalığıyla tanıştırıyor. Bled Koltuk Takımı, Grado Yemek Masası ve Pisa Berjer’in ön plana çıktığı mobilya koleksiyonu, evlere de özgün bir hava katıyor. Ahşap ve kumaşın uyum içinde buluştuğu parçalar, Chakra’nın doğallık ve şıklık anlayışını gözler önüne sererken, konfor ve fonksiyonellik ise parçaların olmazsa olmazları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Mobilyalar, yaz aylarında dış mekanlara, kış aylarında da iç mekanlara kolayca uyum sağlıyor.

İkonik bir tasarıma dönüşüyor
Bahçe mobilyalarında klasik koltuk takımlarının monotonluğundan sıkılanlar için tasarlanan Bled Koltuk Takımı, ikili ve tekli koltuğu, yan ve orta sehpasıyla koltuk takımlarına yeni bir bakış, farklı bir soluk kazandırıyor. Oval hatlarıyla dikkat çeken ve iroko ağacından üretilen Bled Koltuk Takımı, ham maddesinin tüm özelliklerini taşıyor. Sağlamlık ve konforun bir arada sunulduğu takım, koltuklarındaki köşeli beyaz sırt ve oturma minderleri, iroko ağacının doğal rengiyle lüks duygusunu yaşatıyor. Bled Koltuk Takımı şıklık ve fonksiyonelliğini Bled Yan Sehpa ve Bled Orta Sehpa ile tamamlıyor. İroko ağacının tüm detay ve özelliklerini taşıyan yan ve orta sehpa, rustik ve modern tarzın harmanlandığı ikonik bir tasarıma dönüşüyor.

İroko ağacı yaşanmışlığı hissettiriyor
Chakra’da masalar da özgün bir tasarım ve üstün bir işçilikle hayat buluyor. Köşeli bir form ve zarif bir yapıya bürünen tek parçalı Grado Yemek Masası, kullanım kolaylığını da beraberinde getiriyor. Izgaralı bir görünüm sunan masa tablası ve güçlü ahşap ayakları en zorlu hava şartlarının üstesinden kolayca gelirken, iroko ağacı yaşanmışlığı hissettiriyor. Doğal ahşap hissinin özellikle korunduğu masa, 8 kişiyi kolayca ağırlayabiliyor. Masanın şıklığına Grado Sandalye eşlik ediyor. Köşeli formuyla dikkat çeken sandalye, ahşap sırtlığı ve beyaz minderi ile kendisine yeni bir renk uyumu yaratıyor.

Tasarımıyla sanat eserini andırıyor
Tasarımıyla sanat eserini andıran, natural ve ekru olmak üzere iki renk seçeneğinin sunulduğu Pisa Berjer, iroko ağacı ve su geçirmez kumaşı ile şekilleniyor. Ahşap, metal ve kumaşın bir bütün olarak hareket ettiği berjer, tasarımıyla da berjerlerde yeni bir dönem açıyor. İç ve dış mekanlara kolayca uyum sağlayabilen berjer, dik ve yatay hatlarla oluşturulan formunun yanı sıra göz dolduran minderiyle de konforunu tamamlıyor. Beyaz minder, doğal ahşap ve siyah metal, berjerin dönemler arası geçişe olan vurgusunu daha da artırıyor.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN