HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 26 Temmuz 2021

Bahadır Sevinç, Zor Koşullarda Da Olsa Dereceyi Kaptı

Magazinizmir
AVIS 2021 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci ayağı kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından Gemlik Belediyesi katkılarıyla Bursa Şahintepe parkurunda gerçekleşti. Yaşadığı teknik olumsuzluklara rağmen yarışta önemli bir derece elde eden Bahadır Sevinç büyük bir başarıya imza atmış oldu.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen yarışlar, Kumla Jandarma Karakolu-Şahintepe arasındaki 7 kilometrelik parkurda üç çıkış olarak koşuldu.

Gemlik Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen yarışlarda Kategori 1 ve 2'de 6'şar, Kategori 3'te 14 ve Kategori 4'te 8 olmak üzere 34 sporcu mücadele etti.

Katagori 3‘te, Motor Koruyucu ve Bakım Ürünleri markası olan “101” sponsorluğunda yarışan Bahadır Sevinç, Renault Clio Sport aracı ile yarışı 3. olarak tamamladı.

Kariyeri başarılarla dolu olan Bahadır Sevinç’in yeni sponsoru 101 Motor Koruyucu ve Bakım Ürünleri’nin profesyonel teknik ekibi de yarışın sonuna kadar Sevinç’i yalnız bırakmadı.

Yarış sonrası açıklama yapan Sevinç, “Yarış esnasında pistonun 1 tanesi ateşleme yapmıyordu ve kaza yapıp şanzımanı patlattık, ama yarışı yine de bitirdik. Yılların tecrübesi ve sponsor firmamızın ürünlerinin performansı ile zoru başardık” dedi.

101 Koruyucu ve Bakım Ürünleri Genel Müdürü Serdar Sayılgan, “3. turda zorlayayım mı” dedi bana. Bende ‘Sağ salim gel, gerisi önemli değil’ dedim. Çünkü motor yatak sarabilir yarışı tamamlayamayabilirdi. Başka pilot olsa çalışmayan pistonla patlak şanzımanla yarıştan çekilirdi. Bahadır Sevinç yarış boyunca 3 pistonla devam etti. Antrenman turuna bile katılamadı. ürünlerimizi kullanan Bahadır Sevinç’in, yarış geçmişinden edindiği tecrübesiyle bu yarıştan dereceyle ayrılması, büyük bir başarıdır. Bir kez daha anladık ki “O zor koşulların yarışçısı” dedi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN