HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 13 Şubat 2020

32 GÜNDÜR KAYIP OLAN BEKÇİNİN CESEDİ KIBRIS SAHİLİNDE BULUNDU

Magazinizmir
Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Ocak'ta balık avlamak için kayıkla açıldıkları denizde kaybolan mahalle bekçisi Oktay Avcı'nın cesedi, kaybolduktan 32 gün sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sahilinde görüldü. Bölgeye giden ailesi cesedin Oktay Avcı'ya ait olduğunu belirtti.

Mersin'de, 11 Ocak'ta arkadaşıyla birlikte balık tutmak isterken kayığın devrilmesiyle kaybolan Oktay Avcı'nın cesedi, kaybolduktan 32 gün sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sahilinde bulundu.

Tarsus ilçesinde mahalle bekçilerinden Ömer Özer ve Oktay Avcı'nın balık tutmak için açıldıkları kayık battı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma, sahil güvenlik ve AFAD ekipleri, Özer ve Avcı'yı bulmak için arama- kurtarma çalışması başlattı. Karadan, denizden ve havadan yürütülen çalışma sonucu 16 Ocak'ta Ömer Özer'in cansız bedenine ulaşıldı. Arama çalışmaları sürerken, sabah saatlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yenierenköy tütün fabrikasının alt kısmında sahile vurmuş erkek cesedi görüldü.

 

 

AİLESİ OKTAY AVCI'NIN CESEDİNİ TEŞHİS ETTİ

Cesedin Oktay Avcı'ya ait olabileceğini düşünen ekipler, ailesine haber verdi. Bölgeye giden aile, cesedin Oktay Avcı'ya ait olduğunu belirtirken, ekipler ise kesin sonucun DNA testinden sonra belli olacağını açıkladı.

FACEBOOK İLE BAĞLAN