HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 2 Ağustos 2017

Yükselişe Geçen Bob Saç Kesimi

Magazinizmir
Rihanna, Kendall Jenner, Bella Hadid, Céline’in sonbahar kampanyasındaki Çek model Daniela Kocianova ve muhtemelen bu yaz itibariyle hepimizin arkadaş grubunda bir veya birden fazla kişinin bir ortak noktası nedir?

Çene hizasında kesilmiş saçlar. 1990’ların ilhamı ile dümdüz, deniz tuzu spreyi sıkarak dalgalı veya hiç ürün kullanmadan tamamen doğal bırakılan yaz bob’ları, sonbahar defilelerinde de karşımıza çıkıyor. Defilelerinde saçları çene hizasında kesilmiş modellere yer veren Hermès, La Perla, Chloé ve Altuzarra’nın yanı sıra, saç tasarımcıları Prada ve Alexander Wang için defilelerden hemen önce bazı modellerin saçlarını kesti.

Balmain Paris Hair Couture saç tasarımcısı Nuri Şekerci de yeni nesil bob’larda doğallığın ön plana çıkacağını söylüyor:

"Eskiye göre çok daha modern görünen ve farklı şekillerde katlandırılan bob’lar hiç ürün kullanılmadan şekillendiriliyor."

Paris’in ünlü kuaför salonu David Mallett’ten saç tasarımcısı Etienne Sekola, gittikçe popülerleşen bob kesimin asla modası geçmeyeceğinden emin: “İyi bir kesim zamansızdır ve birçok saç tipine de uyar. Ancak saçı kesen kişinin tekniğinin iyi değil, mükemmel olması gerekir.” Paris’in en cool kızlarının saçlarının yanı sıra, Léa Seydoux ve Saskia de Brauw’un bob’larından da sorumlu Sekola, bu kesimle düz saçlıların işinin daha kolay olacağını söylese de kıvırcık saçlılar için de imkansız olmadığının ancak biraz kabaracağının altını çiziyor: “Saçlarınız ince telliyse bob kesimi saçlarınızı olduğundan çok daha hacimli gösterebilir.” Ancak Sekola’ya göre bob’un sihiri, kişiye özgüvenli ve güçlü bir duruş sağlaması: “2017’nin kısa kesimleri oldukça karakterli. Yani biraz utangaçsanız, bu kesim tam size göre!”

FACEBOOK İLE BAĞLAN