HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 7 Ocak 2022

Sultan’s Derm ile En Merak Edilen Sorular

Magazinizmir
Sultan Bozkurt tarafından 2021 yılında kurulan Sultan’s Derm, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam ediyor. Yakın zamanda açmayı plandıkları iki şube ile de Türkiye’de güzellik adına büyük adımlar atmayı hedefleyen Sultan Bozkurt'a en çok merak edilen soruları yönelttik.

Epilasyon için en uygun zaman ne zamandır?

Lazer epilasyon ne zaman yapılmalı sorusu için en uygun cevap, kış ve sonbahar olabilmektedir. Lazer epilasyon uygulanan bölgenin direkt olarak güneşle temas etmesi sağlıklı olmadığı için güneşe en az maruz kalınan zamanları tercih etmek en doğrusu olabilir.

Lazer Epilasyon işlemi yapılırken acı hissediliyor mu?

Lazer epilasyon cihazları içinde en az acı duyacağınız cihaz, Buz Lazer uygulamasıdır. Özel soğutma yapan başlık sayesinde acısız ve son derece konforlu bir uygulamadır. Genital bölge vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas bir yapıda olduğundan birçok cihazda fazla acı hissedilmesine rağmen Buz Lazer ile neredeyse acısız lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Lazer Epilasyon işleminin cilde herhangi bir zararı oluyor mu?

Buz Lazer cihazı da FDA tarafından onaylanan ve güvenilir bir yöntemdir. Yapılan çalışmalarda buz lazer uygulamasının herhangi bir zararı olmadığı ve yan etkisinin bulunmadığı kanıtlanmıştır.

Lazer Epilasyonu erkekler de tercih ediyorlar mı?

Lazer epilasyon, tüm dünyada erkeklerin neredeyse kadınlar kadar tercih ettikleri yöntemler arasında yer alıyor. Vücut ve yüzde rahatsızlık verici derecede olan aşırı kıllanmalara karşı erkekler için çözüm oluyor.
Özellikle sırt, ense, omuz, yanaklar ve boyun bölgesindeki kıllanmadan mustarip erkekler için epilasyon öneriliyor. Uygulama 2 ayda bir yapılıyor ve kıl- ten rengine bağlı olarak ortalama 6-8 seansta sonuç alınıyor. Epilasyona düzenli devam edilir ise başladıktan sonra kıl sorunu yaşanmıyor. Sonuç da kalıcı oluyor.

Zayıflama işleminde kullandığınız cihazlarla ilgili bilgi alabilir miyiz?

Zayıflama işleminde kullanılan cihazlarla ilgili G5, lenf drenaj ve Tesla Slim cihazından oluşan bir zayıflama paketi hazırladık.

Zayıflama konusunda ne gibi uygulamalar kullanıyorsunuz?

G5 masajı, ritmik bir masaj aleti olan özel cihazı ile uygulanan, hızlı titreşimlerle sıkılaşma sağlayan ve selülit giderici etkisi olan bir uygulamadır. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasında ve spazm tedavilerinde de oldukça başarılıdır.

Lenf drenaj, Özellikle vücuttaki ödem ve şişmeler, selülit sorunları, aşrı kilo, iyileşmeyen yaralar, hormonsal sorunlar, psikolojik rahatsızlıklar, üst solunum yolu ve benzeri hastalıkların birçok belirtisinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.
Tesla Slim, etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış teknolojik bir üründür. Güçlü enerji ile uygulanan bölgede kasların kasılmasını sağladığı gibi yarım saat gibi kısa bir sürede kasların 25.000 kez kasılmasını sağlıyor. Uygulanan bölgede kas liflerinin artmasını sağladığı gibi aynı bölgede yağ yakımının da hızlanmasını sağlıyor.

Zayıflama işlemlerinde acı hissediliyor mu?

Hayır, tüm zayıflama cihazlarımız masaj konforunda.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN