Sağlıklı Saçlar İçin 2B Kuralına Dikkat

Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, B Vitamini ve Balığın saç sağlığı açısından çok önemli olduğunu söyledi.Bir çok insanın stres, genetik etkenler nedeniyle saçlarının döküldüğünü belirten İzmir Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi sorumlusu Yasemin Gülgör, saç sağlığını korumanın püf noktalarını anlattı. Stresten uzak durmanın, sağlıklı yaşam ve sporun saç sağlığını koruduğunu belirten Gülgör, bu şekilde bir hayat tarzını seçen kişilerin saçlarının daha canlı göründüğünü söyledi. B vitaminlerinin de saçı kökünden beslediğini ifade eden Gülgör, B vitaminin saçların büyümesini tetiklediğini ifade etti. Gülgör, D vitamini yönünden zengin olan balığın da saç yapısını güçlendirdiğini söyledi.

Saç Ektirelerin Özgüvenleri de Artıyor

Stres, saç kıran veya genetik nedenlerle kısma veya tamamen saç dökülmesi olan kişilerin tedavisinin mümkün olduğunu kaydeden Gülgör, "Saç dökülmesinin en sağlıklı ve etkin tedavisi saç ekimidir. Hastane ortamında yapılan saç ekimleri çok olumlu sonuçlar vermektedir. Saç ektiren kişiler hem güzel bir görünüme kavuşurken, özgüvenleri de artmaktadır. Saç ektiren kişilerin motivasyonu da yükselerek, iş ve sosyal hayattaki başarıları da artmaktadır" diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel Gazi Hastanesi İzmir, İzmir Özel Gazi Hastanesi, Yasemin Gülgör, İzmir Sağlık, İzmir Saç Sağlığı, İzmir Sağlıklı Yaşam, İzmir Sağlıklı Saçlar